Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

21.06.2024 23:21:02 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod

Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Muže, který ve čtvrtek 13. června v Železném Brodě přepadl seniorku, se podařilo policistům zadržet bezprostředně po činu, přesněji do 15 minut.

Minulý týden ve čtvrtek 13. června ve 12.39 policisté na lince s 158 přijali oznámení o loupežném přepadení seniorky u vlakového nádraží v Železném Brodě. „Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, kde jim napadená žena sdělila informace o tom, co se stalo a také k popisu pachatele. Železnobrodští policisté se ihned vydali propátrat místo činu a jeho okolí, především vlakové nádraží," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Před objektem bývalého skladu právě u vlakového nádraží hlídka spatřila muže, který před nimi začal utíkat. Policisté viděli i to, jak před nimi utíkající muž zahodil „něco" do křoví. Následně se zakročujícím policistům podařilo podezřelého čtyřicetiletého muže zadržet a celý případ, který si následně od nich převzali kriminalisté, objasnit. „Policisté tak podezřelého zadrželi patnáct minut po spáchání zločinu. Na místě hlídka také zajistila věc, kterou muž během útěku před ní odhodil. Jednalo se o vzduchovou pistoli značky Record. Policisté při jeho zadržení provedenou dechovou zkouškou naměřili hodnotu alkoholu 1,41 promile. Výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl v jeho případě v té době negativní," upřesnila Sochorová.

Následující den již komisař zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání zločinu loupež, kterého se dopustil 13. června kolem půl jedné odpoledne v Železném Brodě v ulici Nádražní, tím, že na chodníku přistoupil k 84leté ženě jdoucí s holí a požadoval po ní peníze. Po její odpovědi, že mu žádné peníze nedá, vytáhl výše uvedenou vzduchovou pistoli i se slovy, ať mu vydá peníze nebo ji zastřelí. Seniorka na to ovšem reagovala tím, že mu zopakovala, že mu žádné peníze nedá a začala před ním „šermovat" holí. To k ní ovšem obviněný přistoupil ještě blíže a udeřil ji loktem do tváře. Statečná žena tento úder ustála, otočila se směrem od vlakového nádraží a vydala se do nejbližšího obchodu požádat o pomoc. Obviněný následně utekl opačným směrem. Napadená seniorka naštěstí nemusela po útoku obviněného vyhledat lékařské ošetření a ani ji nevznikla žádná škoda na majetku.

„Komisař v rámci vyšetřování podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následný návrh akceptoval a obviněného do vazby poslal. Obviněný ovšem v páchání trestné činnosti není žádným nováčkem. V minulosti byl již soudy jedenáctkrát pravomocně odsouzen - v jednom případě se jednalo i o loupež a v ostatních o majetkovou trestnou činnost. Nyní mu za spáchání uvedeného zločinu hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje
Z fary ve Vysokém nad Jizerou zmizel obraz s motivem Jezulátka
Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje
Zloděje s odcizenou peněženkou v Rokytnici zadržela obětavá dvojice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT