Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách

07.12.2022 21:49:30 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách

Pachatele, který se opakovaně vloupal do rekreační chalupy v Želechách u Lomnice nad Popelkou, zadrželi v pondělí 5. prosince semilští policisté na místě činu a již ho obvinili.

„Policisté z Obvodního oddělení v Semilech ve zkráceném přípravném řízení sdělili 43letému muži v úterý 6. prosince podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody, kterých se dopustil v době od října do 5. prosince letošního roku. Podezřelý se v této době třikrát vloupal do jedné chalupy v obci Želechy, kde vždy několik dní pobýval, vařil si v ní, topil elektrickým přímotopem a kouřil," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Majitelce chalupy zloděj během svých „návštěv" zkonzumoval i potraviny a odcizil svazek klíčů. Během jeho posledního pobytu v domě přijela tento týden v pondělí 5. prosince krátce po poledni jeho majitelka. Ta při příchodu k chalupě spatřila rozbité okno a uvnitř zahlédla osobu.

Naštěstí v té době se v blízkosti této chalupy v rámci výkonu služby pohyboval i policista v civilním oblečení, kterému žena vše oznámila, a ten prostřednictvím linky 158 na místo přivolal policejní hlídky včetně psovoda se služebním psem. Po provedené zákonné výzvě podezřelý muž s rukama nad hlavou opustil rekreační chalupu, ve které neoprávněně několik dní pobýval, a byl policisty zadržen.

„Podezřelému tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky," upřesnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie hledá svědkyni krádeže v domě na Železnobrodsku
Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl
Semilští policisté dopadli pachatele loupeže
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Policie pátrá po pachatelích ozbrojené loupeže v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT