Panu Jiřímu Zajícovi na rozloučenou

14.07.2023 07:22:42 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Panu Jiřímu Zajícovi na rozloučenou

V úterý 11. července 2023 se Turnov rozloučil s panem Jiřím Zajícem, dlouholetým obětavým předsedou Pěveckého spolku Antonín Dvořák. Byl vynikajícím dokumentaristou spolku, vedl archiv, organizoval koncerty a celkově vedl velmi aktivně spolkový život sboru.

Za jeho působení vznikla celá řada zajímavých tiskovin o historii sboru a večerech THV, které měly v té době obrovskou tradici a podporu. Koncem 90. let oživil společně s Václavem Feštrem festival vážné hudby Dvořákův Turnov a Sychrov. Doslova se podařilo vdechnout do tohoto festivalu nový život. Proto neodmyslitelně patřil k jeho největším podporovatelům a propagátorům.

Mít krásnou myšlenku, to není nic tak zvláštního. Myšlenka přijde sama sebou a je-li pěkná a veliká, není to zásluhou člověka. Ale pěkně myšlenku provést a něco velikého z ní udělat, to je právě to nejtěžší, to je právě - umění!" Antonín Dvořák

Svou vzpomínku, své poděkování, slova na rozloučenou pro turnovského skromného muže pana Jiřího Zajíce, který miloval hudbu, sborový zpěv a hudebního skladatele Antonína Dvořáka, začínám citací právě tohoto skladatele, kterého měl velmi rád.

Právem za všechny tyto aktivity mu bylo uděleno v roce 2009 čestné občanství města Turnova. Měla jsem tu čest tento slavnostní večer moderovat a vím, jak velkou radost měl pan Zajíc z tohoto ocenění. Tehdy jsem měla možnost mu osobně poděkovat za roky krásné spolupráce při pořadech knihovny a města. A dnes to znovu opakuji se vší vřelostí v srdci. S uznáním k člověku, který byl velmi skromný a s pokorou sobě vlastní přijal i slova veřejného uznání.

Pan Jiří Zajíc se zapsal do kulturního povědomí našeho města natrvalo. Ano, mohl se cítit osamělý v posledním období života, ale byli jsme spolu v kontaktu při pořadech v penzionu Výšinka, kde žil a byl vždy velmi pozorným posluchačem se zájmem o kulturní dění v Turnově.

Je mi líto, že jsem se s ním nemohla osobně rozloučit, protože jsem na léčení v lázních daleko na Moravě. Ale v mé duši bude mít pan Jiří Zajíc trvalou vzpomínku. Čest jeho památce.

Eva Kordová,
radní města Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT