Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená

09.04.2020 14:16:36 | Autor: Hana Veselá | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov,Krkonoše

Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená

V Harrachově zůstanou uzavřená parkoviště i v období Velikonoc. Děje se tak v návaznosti na nařízení vlády a Libereckého kraje. Turisté jsou ale vítáni. Ti, kteří plánují jako výchozí bod pro své výlety Harrachov, by však měli zvolit raději vlakovou či autobusovou dopravu.

„Prosíme návštěvníky Harrachova, aby dodržovali všechna platná nařízení vlády i Libereckého kraje a zdržovali se ve městě pouze po dobu nezbytně nutnou, všechny parkoviště a odstavné plochy jsou uzavřeny, pokud přijedete autem, nemáte kde legálně zaparkovat," upřesnil Starosta Harrachova Jaroslav Čech.

Harrachov je jedním z hlavních výchozích bodů pro túry v Krkonošském národním parku. „Připomínáme, že veškerá informační centra a Krkonošská muzea Správy KRNAP jsou uzavřena. Mimo provoz je také veškerá návštěvnická infrastruktura v obcích. V tomto ohledu připomínáme, že na území KRNAP je možné parkovat pouze na vyhrazených parkovištích a parkovacích plochách," řekl mluvčí Krkonošského národního parku Radek Drahný.

Harrachov je město plné služeb. Ty jsou ale momentálně z nařízení vlády zavřené.„Návštěvníky prosíme o zodpovědné chování v době koronavirové pandemie, a těšíme se na ně v plné síle ihned po ukončení nouzového stavu,"doplnil místostarosta Tomáš Vašíček.

První rozvolnění opatření spojených s Covid-19 v Harrachově plánuje radnice již v týdnu po Velikonocích. Jejich konkrétní podoba bude záviset na výsledku jednání s krajem a vládou. Vedení města Harrachov předpokládá otevření centrálního parkoviště a některých obchodů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Parkoviště pod Valdštejnem, na Riegrovce a dalších lokalitách uzavřena
Czech Sar Team se stavil na hranicích v Harrachově
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
VIDEO: Dopravu komplikují kamiony ve směru na Harrachov
Harrachovští zastupitelé schválili rozpočet města pro rok 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT