Parní vlaky opět o prázdninách brázdí koleje v Českém ráji

06.07.2013 09:52:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Dolánky,Železný Brod,Malá Skála,Český ráj,Semily,Turnov

Parní vlaky opět o prázdninách brázdí koleje v Českém ráji

Letos znovu jezdí do Českého ráje prázdninové parní vlaky. V čele jede vždy parní lokomotiva zvaná Kafemlejnek. Jízdy probíhají na tratích Turnov - Semily a zpět, Turnov - Rovensko pod Troskami a zpět. První jízda se uskutečnila v pátek 5. července, další budou následovat.

Další jízdy parního prázdninového vlaku jsou vždy o sobotách 27. 7., 10. 8. a 31. 8. 2013. Dopoledne se jede vždy z Turnova v 9 hodin do Rovenska pod Troskami po trase Turnov - město, Sedmihorky, Hrubá Skála, Borek pod Troskami a Ktová. Lze přistoupit i kdekoliv po trase, jako do normálního osobního vlaku. Zpět se děti s rodiči vrací v 11.08.

Odpoledne se jezdí ve 13.55 z Turnova do Semil se zastávkami ve stanicích Dolánky, Malá Skála, Líšný a Železný Brod. Zpět do Turnova se vlak vrací v 17.16. Jezdí se s parní lokomotivou 310.0134, která pochází z roku 1913 a byla znovu zprovozněna v roce 2003 Klubem přátel železnic Českého ráje. Kdysi na dráze netypičtější lokomotiva tak tento rok slaví kulatých 100 let. Lokomotiva má délku přes nárazníky 7,9 metru, tlak páry 1,1 MPa, hmotnost 30,6 tun a maximální rychlost 40 km/ h.

Během pobytů ve stanicích Rovensko pod Troskami (9:33-10:33), Semily (14:35-16:10) a Malá Skála (16:38-17:42) proběhne ve zvlášť upraveném voze vlaku představení pro děti loutkářského souboru Na Židli. Zváni jsou nejen cestující zvláštního vlaku, ale též místní či kolemjdoucí. Vstupné na představení není součástí jízdného. Prodej jízdenek přímo ve vlaku. Jízdní doklady a slevy jiných dopravců se neuznávají. Přesný jízdní řád si můžete stáhnout pod článkem!

Fotogalerie z loňského zastavení vlaku v Semilech:

FOTO: Parní vlak vyrazil na první prázdninovou jízdu Českým rájem

Další alternativní prázdninová doprava:

Svezte se historickým autobusem k historickému vlaku

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Přesný jízdní řád parních vlaků

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu
Žáci ze Žižkovky byli letos opět velmi úspěšní
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT