Pelant posunul hranici rekordního času na Tábor

24.05.2011 09:39:27 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pelant posunul hranici rekordního času na Tábor

Ve středu 18. května pokračoval 12. ročník seriálu silničních cyklistických časovek - Jičínská cykloliga 2011 svým třetím dílem. Závod s hromadným startem z Bradlecké Lhoty až k rozhledně na vrchu Tábor přilákal účast 59 cyklistů a cyklistek.

Na stupně vítězů se na pětikilometrové trati podle předpokladů prosadili favorizovaní vrchaři. Skupině hlavních favoritů, která se samozřejmě s nastoupanými metry stále zmenšovala, se vzdálila dvojice Vojtěch Pelant (EPO Team) a Aleš Strnad (Eleven). Oba doslova letěli k cílové čáře. V nejtěžší pasáži měl více sil obhájce loňského prvenství Vojtěch Pelant, který navíc vylepšil svůj loňský rekordní čas o plných 24 sekund na pro ostatní naprosto neuvěřitelnou hodnotu 14 minut a dvou sekund!

Aleš Strnad nakonec ztratil 11 sekund čas 14:13 je však výrazně lepší než byl dosavadní rekord. Třetí příčku vybojoval Miroslav Živný (KC Kooperativa) v čase 14:30. Výborný výkon předvedl také král rovin Martin Šlégl (BMC SAVO), který ziskem čtvrtého místa v čase 14:40 porazil všechny své největší rivaly v boji o celkové prvenství. Výrazně tak naznačil že letos bude chtít do své sbírky  přidat třetí vítězstvím v celkovém hodnocení Jičínské cykloligy.

Pátým místem překvapil Michal Ryglewicz z pořádajícího Cyklo ski J.Žitník, který ve spurtu trojice dokázal porazit šestého Štěpána Trmatu z Jičína a svého oddílového kolegu a vítěze cykloligy z roku 2009 Ondřeje Mikuleho, celé trio dosáhlo času 14:52. Pod magickou hranici patnácti minut dokázal svůj čas stlačit ještě sedmý Jiří Malík (SSC Železný Brod) vítěz předchozího závodu cykloligy na Klepandu.

Nejrychlejší čas v kategorii masters nad 50 let zajel Miroslav Rys z Hořic (17:02), před Stanislavem Svárovským 17:26 (KC Kooperativa). Mezi ženami se letos poprvé radovala z prvenství Jana Chocholoušková (Pells Bike Lomnice nad Popelkou).

Mezi dorostem našel poprvé přemožitele jičínský Lukáš Kunt (Remerx Kolín), který jako starší žák potřetí dokázal zajet 16:13 v absolutním pořadí do dvacátého místa! Vítězství v této kategorii a výbornou jízdu předvedl další Jičíňák v dresu Kolínského Remerxu Václav Vomáčko, kterému časomíra naměřila hodnotu 15:22.

Čtvrtý závod cykloligy se bude konat po čtrnáctidenní přestávce ve středu 8. června od 17.30 v Bukvici. Výsledky a propozice jednotlivých závodů, jsou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách www.jicinskacykloliga.ic.cz. Další program seriálu: 29. 6. Košov, 13. 7. Robousy-Popovice, 27. 7. „Prachovák".

Výsledky:

1.

M

Pelant Vojtěch

EPO Team

14:02:00

2.

M

Strnad Aleš

Eleven

14:13:00

3.

M

Živný Miroslav

KC Kooperativa Liberec

14:30:00

4.

M

Šlégl Martin

BMC SAVO

14:40:00

5.

M

Ryglewicz Michal

Cyklo Ski J.Žitnik

14:52:00

6.

M

Trmata Štěpán

ALL Training CZ

14:52:00

7.

M

Mikule Ondřej

Cyklo Ski J.Žitnik

14:52:00

8.

M

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

14:59:00

9.

M

Klvaň Norbert

SKC Pečky

15:10:00

10.

M

Benda Michal

Haratice

15:15:00

Pořadí po třech závodech:

1.

M

Šlégl Martin

BMC SAVO

214

2.

M

Benda Michal

Haratice

192

3.

M

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

188

4.

M

Nechanický Jakub

SSC Železný Brod

183

5.

M

Živný Miroslav

KC Kooperativa Liberec

180

6.

M

Pelant Vojtěch

EPO Team

173

7.

M

Mikule Ondřej

Cyklo Ski J.Žitnik

167

8.

M

Ryglewicz Michal

Cyklo Ski J.Žitnik

164

9.

M

Klvaň Norbert

SKC Pečky

153

10.

M

Novotný Jan

Continental

141

Související články:

Jičínská cykloliga pokračuje závodem na Tábor

Druhý závod cykloligy ovládli borci Železného Brodu

První závod cykloligy: Martin Šlégl rozdrtil v časovce konkurenci o 43 sekund

Další zprávy přímo v rubrice Cyklistika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT