Pes uštval jelena. Své psy musíte mít pod kontrolou!
25.11.2019 17:04:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

Páteční případ psem uštvaného jelena opět rozvířil diskusi nad pohyb psů po národním parku. Nad Studeným kolenem pod Špindlerovým Mlýnem volně pobíhající pes štval jelena, který následně spadnul ze čtyřmetrové opětné zdi na silnici a na místě se zabil. Podle očitých svědků se jednalo o huskyho s postrojem. Jeho majitel nebyl nikde v dosahu.
Na polské straně Krkonošského národního parku pes musí být přímo na vodítku. Na české straně hor není vodítko nutné, pes ale musí být pod jednoznačnou kontrolou svého pána. To ovšem znamená, že musí být v dosahu svého pána, kdykoli odvolatelný zpět. V tomto případě majitel psa evidentně zanedbal své povinnosti a v důsledku této nedbalosti vznikla škoda převyšující 70 000 korun.
„V průběhu celého roku registrujeme řadu konfliktů mezi majiteli psů a ostatními turisty, případně s divokými i hospodářskými zvířaty v Krkonoších. Stejně tak zvěř je volným pobíháním psů značně stresována. Prosíme majitele psů, aby si uvědomili, že i v případě domácího psa se stále jedná o šelmu a odpovědnost za jeho chování nese jeho majitel," uvedl tiskový mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
Související články
Správa KRNAP pořádá seminář na podporu obcí v národním parku
Další sezona na krkonošských loukách končí a byla úspěšná
Krkonoše jsou po víkendu opět čisté
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením
Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.
Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony
Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.
Nejnovější články
V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Nejčtenější články
28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.