Petr Kazda: Obhájení v takové konkurenci si hodně cením

07.03.2011 06:59:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Petr Kazda: Obhájení v takové konkurenci si hodně cením

Turnovský kickboxer Petr Kazda zazářil na mistrovství světa federace ISKA, které se konalo 2.- 7. listopadu 2010 ve španělském Alicante, když zde získal premiérový titul mistra světa. Ten mu následně vynesl i vítězství v anketě Sportovec Turnova.

Po pátečním vyhlášení ankety jsme sportovnímu králi Turnova za rok 2010 položili několik otázek.

Letošní sezona se vám hodně povedla, protože jste získal premiérově titul Mistra světa, byla to ale opravdu ta nejpovedenější sezona?

Co se týče Mistrovství světa, tak určitě nejpovedenější, zlatá medaile to všechno přebíjí.

Jak těžké bylo samotné mistrovství? Slyšel jsem, že jste boxoval v nižší hmotnostní kategorii.

Je to tak, startoval jsem ve váze do 81 kg a před přípravou na mistrovství jsem měl přitom 88 kilo. Za šest týdnů se mi ale podařilo úspěšně zhubnout. Ono nejde boxovat s ruskými borci, kteří shazují třeba z 90 kilo, takže jsem zvolil to, že budu o váhu níž.

Co především rozhodlo o zisku mistrovského titulu?

Sešlo se to prostě všechno, cítil jsem se výborně fyzicky, ale musí mít člověk i trochu toho sportovního štěstí. Těší mě ale, že v semifinále i ve finále jsem předčil soupeře ve fyzičce. V semifinále o deset let mladší domácí Španěl dokonce tak odpadl, že jsem vyhrál RSC. Ve finále byly první kola vyrovnané, ale pak jsem měl taky víc sil než Ital.

Oba už jste s bratrem Janem vlastně veteráni a před časem jste v rozhovoru prohlásili, že skončíte, až oba získáte titul mistra světa. Teď je to tady, ale vypadá to, že se vám končit nechce...

Poprvé jsme skončili oba už v 25 letech v roce 2001, ale po necelých čtyřech letech jsme se znovu vrátili a stále nás to baví. Rok nebo spíš dva určitě ještě vydržíme.

Obhájil jste vítězství v anketě Sportovec Turnova, koho vy ze svých kolegů v anketě obdivujete?

Určitě obdivuju všechny, třeba brácha mohl být letos výš, když vyhrál Mistrovství České republiky ve full kontaktu. Ale všichni ocenění jsou ve svém sportu výborní, cením si toho, že jsem v takové konkurenci znovu vyhrál.

Turnov má vždy výbornou mládežnickou základnu v mnoha sportech, rýsují se nějaké mladé naděje i ve vašem sportu?

Ano, jsou tu dva kluci co letos ještě soutěžili v kickboxu v dorostu a v další sezoně už budou boxovat v mužích, ale nechci jmenovat, aby se neurazili další, kteří jsou taky dobří.

Související:

Výsledky ankety Sportovec Turnova a fotogalerie z vyhlášení

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT