Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

21.11.2022 19:15:00 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

Nedaleko odtud, v Železném Brodě, před padesáti lety Petra Janů začínala. Bylo jí sladkých dvacet a před sebou měla, po těžkém dětství, zářivou budoucnost. Tenkrát to byla ještě Jana Petrů, ale když začala potkávat své anděly, jak říká, změnila si jméno na Petru Janů. Konkrétně se tak stalo v Semaforu, jelikož na české hudební scéně již Jana Petrů působila. Od té doby začala hvězda Petry Janů zářit víc a víc.

A jelikož je tomu letos padesát let a navíc jedna z našich prvních rockových zpěvaček slaví krásné kulaté narozeniny (jak sama říká, pětatřicet na každé půlce), rozhodla se toto dvojité významné jubileum oslavit koncertem v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A byla to jízda. Jedenadvacet písniček, v drtivé většině hitovek, odzpívala Petra s takovým nasazením a jistotou v hlase, že by ji mohly závidět všechny sirény světa. Jejímu projevu a hlasu jako zvon by totiž žádný námořník neodolal.

Když v úvodu vstoupila na jeviště v černých splývavých kalhotách a bílé elegantní košili, vypadala lépe, než kdy předtím. Nadechla se... a od té doby jela jako drak. Motorest, Hrajte starý rokenrol, Jedeme dál, To máme mládež, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná... kdo by odolal. Tleskali jsme jako diví, podupávali ostošest a vůbec jsme se nestyděli zpívat spolu s trojnásobnou zlatou slavicí. A pěli jsme pěkně nahlas. A protože bylo divadlo vyprodané, dovedete si představit tu diváckou kulisu. A když zhruba v polovině koncertu začala Petřina kapela Amsterdam zpívat Happy Birthday to you, rázem bylo divadlo na nohou. A dojatá zpěvačka, která mistrně vystřihne rockové i popové písně, převzala z rukou ´svých kluků´ květiny, obraz a vřelá objetí. Bylo to emočně plné i pro nás, obecenstvo.

Koncert Petry Janů v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Do konce zhruba stominutového koncertu jsme následně vstali ještě dvakrát. Tak výjimečný, profesionální a zároveň velice lidský večer se režisérskou rukou vytvořit nedá. Ten tvoří osobnost a umění, a obojího se Petře Janů dostalo měrou vrchovatou, přičemž ve výběru kapely měla rovněž šťastnou ruku. A že nám není sedmnáct je přece úplně jedno. Byli tam dospělí se svými dětmi, dospělí se svými rodiči a bavili se všichni. Já jsem vzala s sebou jedenáctiletou dceru a nestačila se divit, že i ona podstatnou část písní zná. Broukala si spolu s ostatními a když se Petra Janů po skončení koncertu fotila a podepisovala se fanouškům, rozběhla se ke zpěvačce mezi prvními a společnou fotku si prý nechá zarámovat.

Bylo to krásné, bylo to důstojné, ale hlavně to bylo nezapomenutelné. A když jsme se večer vrátili do svých domovů, zrovna v televizi začínal zpěvaččin dokument. 19. listopad je pro nás již navždy Dnem Petry Janů a jsme rádi, že jsme byli u toho, když slavila dvoje kulatiny zároveň. Pevné zdraví i hlas, milá Petro. Pořád nám dokážeš napumpovat energii do žil.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší knihovny jsou v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům
Hejtman Martin Půta se pyšní dekádou ve vedení Libereckého kraje

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT