Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

21.11.2022 19:15:00 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Petra Janů oslavila narozeniny koncertem v Jablonci

Nedaleko odtud, v Železném Brodě, před padesáti lety Petra Janů začínala. Bylo jí sladkých dvacet a před sebou měla, po těžkém dětství, zářivou budoucnost. Tenkrát to byla ještě Jana Petrů, ale když začala potkávat své anděly, jak říká, změnila si jméno na Petru Janů. Konkrétně se tak stalo v Semaforu, jelikož na české hudební scéně již Jana Petrů působila. Od té doby začala hvězda Petry Janů zářit víc a víc.

A jelikož je tomu letos padesát let a navíc jedna z našich prvních rockových zpěvaček slaví krásné kulaté narozeniny (jak sama říká, pětatřicet na každé půlce), rozhodla se toto dvojité významné jubileum oslavit koncertem v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A byla to jízda. Jedenadvacet písniček, v drtivé většině hitovek, odzpívala Petra s takovým nasazením a jistotou v hlase, že by ji mohly závidět všechny sirény světa. Jejímu projevu a hlasu jako zvon by totiž žádný námořník neodolal.

Když v úvodu vstoupila na jeviště v černých splývavých kalhotách a bílé elegantní košili, vypadala lépe, než kdy předtím. Nadechla se... a od té doby jela jako drak. Motorest, Hrajte starý rokenrol, Jedeme dál, To máme mládež, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná... kdo by odolal. Tleskali jsme jako diví, podupávali ostošest a vůbec jsme se nestyděli zpívat spolu s trojnásobnou zlatou slavicí. A pěli jsme pěkně nahlas. A protože bylo divadlo vyprodané, dovedete si představit tu diváckou kulisu. A když zhruba v polovině koncertu začala Petřina kapela Amsterdam zpívat Happy Birthday to you, rázem bylo divadlo na nohou. A dojatá zpěvačka, která mistrně vystřihne rockové i popové písně, převzala z rukou ´svých kluků´ květiny, obraz a vřelá objetí. Bylo to emočně plné i pro nás, obecenstvo.

Koncert Petry Janů v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Do konce zhruba stominutového koncertu jsme následně vstali ještě dvakrát. Tak výjimečný, profesionální a zároveň velice lidský večer se režisérskou rukou vytvořit nedá. Ten tvoří osobnost a umění, a obojího se Petře Janů dostalo měrou vrchovatou, přičemž ve výběru kapely měla rovněž šťastnou ruku. A že nám není sedmnáct je přece úplně jedno. Byli tam dospělí se svými dětmi, dospělí se svými rodiči a bavili se všichni. Já jsem vzala s sebou jedenáctiletou dceru a nestačila se divit, že i ona podstatnou část písní zná. Broukala si spolu s ostatními a když se Petra Janů po skončení koncertu fotila a podepisovala se fanouškům, rozběhla se ke zpěvačce mezi prvními a společnou fotku si prý nechá zarámovat.

Bylo to krásné, bylo to důstojné, ale hlavně to bylo nezapomenutelné. A když jsme se večer vrátili do svých domovů, zrovna v televizi začínal zpěvaččin dokument. 19. listopad je pro nás již navždy Dnem Petry Janů a jsme rádi, že jsme byli u toho, když slavila dvoje kulatiny zároveň. Pevné zdraví i hlas, milá Petro. Pořád nám dokážeš napumpovat energii do žil.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT