Písničkářky napříč žánry 8. března rozsvítí turnovskou Střelnici

08.03.2023 21:59:08 | Autor: kct, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Písničkářky napříč žánry 8. března rozsvítí turnovskou Střelnici

Letos se už po desáté sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ 8. března 2023 na koncertě tří muzikantek, dam, žen, a především osobitých písničkářek na rozhraní folku, jazzu, world music, alternativy, prostě napříč žánry.

Večer zahájí písničkářka, zpěvačka a kytaristka Šárka Pexová ze Žebráka, která se po letech vrací na podia s novým projektem. V minulosti působila v kapelách Silentium, Pětka, Jazzlight nebo Půl dechu do měchu. V Turnově se premiérově představí s kapelou Soften disHarmony, která vznikla vloni na jaře a navazuje na kapelu Půl dechu do měchu. „Hrajeme směsici jazzu, folku, s trochou rockového nádechu, prostě crossover. Asi by se to dalo nazvat jako indee folk, nebo autorský progresive folk. Ach jo, ty škatulky... Hrajeme v obsazení zpěv, akustická kytara, elektrická kytara (někdy 7 strunná, či steelka), baskytara a bicí."

Dalším účinkujícím bude duo Hmlisto, které tvoří československá písničkářka Veronika Kicková a její syn Ján, fenomenální kytarista. Žijí v malé obci pod horou Vtáčnik, kde dávají dobrou noc nejen lišky, ale i vlcí a medvědi, což se promítá do jejich soundu, jenž těží jak z nevšedního zpracování karpatského folkloru (Veronika - housle, fujara, pastýřské píšťaly), tak ze světové rockové a ještě tvrdší hudby (Ján - elektrická kytara, irské buzuki). Kromě starší tvorby představí i několik kousků z nového alba Československá, které je společným dílem slovenského dua Hmlisto a pražského písničkáře Petra Linharta a vyšlo vloni v říjnu. Skrze příběhy konkrétních míst a obyčejných i neobyčejných lidí hledá odpověď na otázky: „Opravdu jsme se museli rozejít? Jak moc jsme si ještě po třiceti letech blízcí?"

Večer zakončí Marie Kieslowski, zpěvačka, pianistka, matka dvou dětí, polovina již nehrajícího dua Kieslowski a členka spícího Zvířete jménem Podzim. Koncem loňského roku 2. 12. 2022 vydala debutové sólové album, ve kterém vůbec poprvé představila svou autorskou tvorbu. Na desce se jako producent podílel Aid Kid a řada dalších muzikantů. Album je k poslechu na všech hudebních streamovacích platformách a Youtube zdarma. Tuto digitální desku se Marie rozhodla vydat jako knihu, jejíž součástí budou i rozhovory s kolegyněmi z hudební scény o tvorbě, mateřství, hudební scéně a hledání vlastního zvuku. Mezi hudebnicemi jsou jména jako Klára Vytisková, Nikola Mucha, Marie Puttnerová nebo Lenka Dusilová a další. Tentokrát se můžete těšit na intimní sólový koncert, při kterém Marie představí písně z desky „Je všechno dobrý?" Knihu plánuje dokončit začátkem dubna.

Hudební festival Písničkářky napříč žánry, Střelnice Turnov 8. března 2023 od 19 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč/ na místě 200 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT