Pistolnice Romanita: Nabídky k sňatku po vystoupení nedostávám

23.06.2013 21:03:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Pistolnice Romanita: Nabídky k sňatku po vystoupení  nedostávám

Druhý rok po sobě z doprovodných vystoupení v rámci Westernového dne v Semilech diváky nejvíce zaujala Romana Konečná jako Romanita se svou laso a kolt show. Nyní vám s odstupem přinášíme zajímavý rozhovor s touto sympatickou „pistolnicí".

Jak jste se vůbec dostala k westernovému umění - lasování a kolt show?

Odmala jsme měli doma koně, Westernové městečko bylo 15 kilometrů od baráku, takže jsme tam jezdívali a bylo tam hodně lidí, co dělali něco podobného. Takže se dá říct, že přes Westernové městečko v Boskovicích. 

Od kolika let se musí začít cvičit, aby se to zvládlo na vaší úrovni?

Začala jsem s tím už v nějakých šestnácti, ale jenom pár věcí pro zábavu. Až o pět let později jsem začala intenzívně trénovat a trvalo dva až tři roky, než jsem začala vystupovat. Čtyři roky teď jezdím po akcích.

Živíte se tedy jenom tím?

Momentálně ano, chystám i něco jiného, ale dá se říci, že s tím dva roky živím.

Kolik vystoupení máte za měsíc?

Je to strašně rozdílný. Podzim a jaro jsou slabší, v létě je hodně akcí a v zimě jsou zase akce jiného typu - country bály, plesy nebo motorkáři.

Jak vlastně berou vaše vystoupení motorkáři?

Lasování taky berou, ale ty kolty, když navíc zvolím jiné oblečení v kůži, tak se k tomu hodí. Vystoupení pak dělám i na modernější hudbu. Motorky a western k sobě taky patří, ale trošičku to vystoupení pro ně zkrátka přizpůsobím.

Romanita alias Romana Konečná Westernové dny se pořádají i jinde, jak si stojí ten semilský proti dalším?

Přestože je dneska špatné počasí, tak mě překvapilo kolik lidí přišlo. Takže asi paráda, navíc je to tady v krásným prostředí. Většinou jezdím na menší akce spíš v Čechách. Je zajímavé, že na Moravě takové akce tolik nejsou.

Ale Westernové městečko v Boskovicích je přece na Moravě ne?

To sice je, ale to je vyloženě městečko. Dělala jsem tam taky různé akce přes léto, klasicky westernové dny se ale víc pořádají v Čechách.

Chystáte do budoucna i nějaké speciální vystoupení?

Laso a kolty dost trénuju, ale chci svoje vystoupení předělat a prodloužit, možná i něco s ohněm přidat. Právě to se může hodit na ty motorkářské srazy.

Westernové dny měly v posledních letech velký boom, který už trochu opadá nebo se mýlím?

Moc to nemůžu porovnat. Přijde mi, že spíš stále přibývají. Objíždím akcí čím dál víc.

Jaká je konkurence v tomto oboru?

Beru jako výhodu, že jezdívám sama. Moje výhoda je i to, že jsem holka. Často jsme slyšela větu: „Jo tady už několik let vystupoval ten a a ten, ale holka je něco jinýho." Pár lidí s tím začíná, ale moc dalších lidí se tím neživí.

Dělá se něco podobného třeba i v Americe? Protože tam to spíš berou jako svoji historii a ne specialitu, jako u nás.

Tohle nevím, ale určitě mají spoustu westernových akcí a hlavně soutěží. Viděla jsem třeba i šestileté děti cvičit s lasem. I po Evropě jsou různé soutěže.

Kde sháníte stylové oblečení? Dá se sehnat v dnešní době třeba přes internet nebo si je musíte sama navrhnout či ušít?

S kostýmem je to vždy různé, dříve jsem se snažila vše koupit přímo v obchodě, korzety jsem sháněla přes internet, ale teď už si většinou nechávám věci šít. Při vystoupení je člověk hodně v pohybu a proto je moc důležité, aby vše sedělo jak má a člověk se cítil dobře. Například jeden kostým mám ušitý přímo od švadlenky, která šije pro herce Brněnského Městského divadla. Bohužel je mi kostým momentálně velký...

Kombinované fotovideo z představení v Semilech v roce 2012:

 

Vaše vystoupení s kolty mají i určitý erotický náboj. Dostala jste už třeba nabídku k sňatku nebo podobné návrhy bezprostředně po vystoupení?

Zní to moc krásně, ale bohužel (nebo naštěstí) prozatím ne :o) Ale občas se stává, že mi po vystoupení někdo donese květinku, což velice potěší. Také za mnou po vystoupení chodí dost lidí poptat se na mě, na moji práci, dost je to vše zajímá, a dá se říct, že spíše pánskou polovičku :o) Podle mých dosavadních zkušeností mám pocit, že ta moje práce, cestování a vystupování před lidmi přitahuje spíše ty nepravé muže :D :D :D

Pokud se nepletu, tak jste si zahrála i ve filmu Westernstory a taky  snad v nějaké reklamě. Jaké to je před kamerou, stejné jako před diváky na vystoupení?

Ano, ve filmu Westernstory jsem si zatočila s kolty a dělala drobný komparz, dále jsem se objevila v hudebních videoklipech, televizních soutěžích, ale mou doposud největší akcí byla reklama pro Vodafone. Každá taková nabídka dostat se před kameru je moc super, je to úžasná zkušenost a musím říct, že se cítím dokonce i jistěji než na vystoupení. Vše se dá totiž opakovat. Vystoupení si dokáži pěkně užít a nebývám už nervózní, ale přeci je to větší zodpovědnost, aby vše vyšlo bez chybičky na poprvé.Romanita alias Romana Konečná<br />Autor: Petr Ježek

Zajímavost: Během května Romana Konečná jako Romanita objela 12 akcí, udělala 23 show, najela skoro 4000 kilometrů a 3. června to završila státnicí a titulem Ing. Má také internetové stránky www.romanita.cz.

Obrazem: Westernový den v Semilech 2013

3. ročník Westernového dne v Semilech 2013, Colt show Romanita<br />Autor: Petr Ježek

Fotovideo: Colt show Romanita v roce 2012

Fotovideo: Colt show Romanita na Westernovém dni

Další rozhovory se zajímavými osobnostmi v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT