Po mistrovství světa vyhrála Eva Samková i světový pohár!

16.03.2019 15:50:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Liberecký kraj

Po mistrovství světa vyhrála Eva Samková i světový pohár!

Sezonu snů zažívá vrchlabská snowboardcrossařka Eva Samková. Po zlatu z Mistrovství světa v americkém Solitude totiž v sobotu získala podruhé v kariéře křišťálový glóbus za triumf v celkovém hodnocení Světového poháru. Zajistila si ho vítězstvím ve finále SP ve švýcarském Veysonnaz.

Americká legenda a jediná konkurentka Lindsey Jacobellisová vypadla už v semifinále, a Evě Samkové tak stačilo finále dojet, aby celkově na body vyhrála. S tím se ale závodnice Dukly Liberec nespokojila, proto diváky potěšila jistým vítězstvím. Nechyběl u toho ani její tradiční knírek pod nosem...

V semifinále musela Eva Samková na trati o postup bojovat, na druhém místě ji stíhala Francouzka Loccozová, avšak spadla a usnadnila Samkové postup. V druhém semifinále odstartovala Jacobelisová nejrychleji, ale chybovala na skoku, a po čtvrtém místě jela pouze malé finále. Tím získala Samková jistotu zisku křišťálového glóbu.

Finálový souboj o medaile rozjela Samková skvěle a po prvních boulích vedla. V závěru chybovala, dokonce si sáhla rukou na sníh, ale ustála to a útok Francouzky Trespeuchové odrazila. Třetí dojela ve finále loňská celková vítězka poháru Italka Moioliová.

Ve čtvrtfinále se představila i Vendula Hopjáková, ale v poslední zatáčce před cílem vyjela z trati a spadla do ochranných sítí. Skončila tak 14. ve finále SP a celkově 18. v letošním světovém poháru.

V této zimní sezoně je Eva Samková již druhou českou sportovkyní, která vyhrála Světový pohár. Minulý týden totiž slavila podvanácté celkové prvenství na dlouhých tratích rychlobruslařka Martina Sáblíková. Doplnit je ještě může třetí česká královna Ester Ledecká, která bude příští týden bojovat na snowboardu o výhru v pořadí paralelních disciplín.

Výsledky SP ve snowboardcrossu ve Veysonnaz:

Ženy: 1. Samková, 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Moioliová (It.), ...14. Hopjáková.

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Samková 4400, 2. Jacobellisová (USA) 3850, 3. Moioliová 2650, ...18. Hopjáková 600.

Muži: 1. Eguibar (Šp.), 2. Hämmerle (Rak.), 3. Bolton (Austr.).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Hämmerle 2440, 2. Visintin (It.) 2035, 3. Nörl (Něm.) 1970, ...57. Kubičík 43,5, 68. Žerava 18,5, 75. Koudelka 11,6.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Eva Samková konečně zlatá i na mistrovství světa!
FOTO: Vrchlabí přivítalo své olympijské hrdiny
Eva Samková vyjela na korejském sněhu bronzovou medaili
FOTO: Na vyhlášení Sportovce Vrchlabí nechyběli Samková s Kuchařem
Obrazem: Jezdecké Krkonošské klání ozdobila Eva Samková
Obrazem: Vítání Evy Samkové a dalších olympioniků ve Vrchlabí
Vrchlabí slaví zlatou Evu!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT