Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu

20.09.2023 23:56:08 | Autor: Anna Bergerová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu

Během prázdninových měsíců toho v Náruči stihli opravdu dost, proto není na škodu malé ohlédnutí. Zároveň zvou k novému programu, který se opět snažili ušít rodinám na míru.

Náruč o prázdninách

Našimi prázdninovými stálicemi jsou tradičně letní výtvarné dílny v Domě přírody v Dolánkách, příměstské tábory (pro předškoláky a také pro děti z pěstounských rodin) a tábor pro rodiny s dětmi. Letos jsme v duchu indiánského dobrodružství zvládli pět turnusů příměšťáků a i přes deštivé počasí na týden proměnili táborovou základnu v Pleskotech na osadu kmene Náručiů (vešlo se nás tam více než 80!).

Letní pohodu jsme si užili také spolu s našimi pěstouny, které jsme dvakrát nalákali na vůni dobré kávy a přátelské popovídání - vypadá to, že „kavárna pro pěstouny" se stane naší oblíbenou (nejen prázdninovou) aktivitou.

Volnější režim si dopřály naše odborné konzultantky - psycholožky i sociální pracovnice, nicméně z předchozích zkušeností víme, že co nevidět je opět čeká nápor.

Do nabitého letního harmonogramu jsme museli vměstnat také tolik potřebnou údržbu prostor. Nově vzniklo dřevěné posezení na dětském hřišťátku, obložení radiátorů v tělocvičně a v Miniškolce, v kanceláři došlo na výměnu koberců.

Nezahálela ani naše pobočka v Mnichově Hradišti, která zvládla během prázdnin úctyhodných 17 akcí (ať už se jednalo o prázdninové lekce kurzů nebo obří dráhu v Sokolovně, setkání s dulou, loučení s létem u Jizery aj.)

Náruč na podzim

Pravidelný program rodinného centra v Turnově odstartoval už 4. září ukázkovým týdnem dopoledních kurzů na podporu zdravého rodičovství. Týden na to se dětem otevírá Miniškolka a začínají nové kurzy v Mnichově Hradišti.

V říjnu pak dojde na odpolední kurzy pro předškoláky - zde kromě dlouholetých kroužků Šikovných ručiček, Dětské jógy a Tanečků zařazujeme novinku - Klavihraní. Nápad na hravou skupinovou klavírní přípravku vzešel od „naší" maminky Jany Hamanové, která je zároveň učitelkou hudby, a my doufáme, že naláká spoustu hudbymilovných dětí. Nově se v naší nabídce objevuje také Dobrý začátek pro rodiče - skupinový kurz, díky kterému si rodiče osvojí především pozitivní a nekonfliktní komunikaci. Dobrý začátek je program převzatý ze zahraničí a Náruč spolu s dalšími dvěma organizacemi z Libereckého kraje byla vytipována pro jeho pilotáž.

Pokračovat ve výtvarných workshopech pro školáky u nás bude organizace Cesty pomoci. Ta se zaměřuje především na humanitární pomoc v souvislosti s válkou na Ukrajině a pomáhá se začleňováním uprchlíků. Workshopy ale nejsou primárně cílené pouze na rodiny z Ukrajiny, jsou otevřeny všem dětem, které chtějí tvořit a zároveň poznat nové kamarády. Důležitou informací je, že vše je díky darům zcela zdarma, proto by tato nabídka mohla zajímat rodiny s nižšími příjmy, sólo rodiče, pěstouny atd.

Po prázdninách se obnoví také gravidjóga, pravidelná setkávání šicí dílny i našich svépomocných skupin - klubů diabeťáčků, marťánků, celiaků a Mateřské posilovny pro maminky s duševními obtížemi. Psychickému zdraví bude věnována také podstatná část našich zářijových akcí. Připojujeme se tím k týdenní kampani (Ne)blázni, Turnove! našich milých sousedů z Fokusu - v našem případě se samozřejmě budeme věnovat především psychice maminek a dětí.

Podzim v sekci náhradní rodinné péče pak bude mimo jiné ve znamení dvou vzdělávacích pobytů pro rodiny, plánují se také další terapeutické aktivity projektu „Vztah jako lék" financovaného Nadací Jistota a navíc se moc těšíme na první setkání osvojitelů, které chystáme na říjen.

Děkujeme všem, kdo s námi strávili alespoň kousek z léta, a těšíme se na další společné zážitky. Je z čeho vybírat, takže neváhejte a přijďte mezi nás!

Za tým Náruče Anna Bergerová

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT