Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

05.06.2021 11:06:32 | Autor: Petr Ježek, hzs | Rubrika: KRIMI | Obce: Studenec

Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

Aktualizace: Senior nalezen bez známek života! Hasiči ze stanic HZS Turnov a Jilemnice, JSDHO Studenec a kynologové z JSDHO Hejnice vyjeli v pátek večer k pátrací akci po pohřešovaném seniorovi ve Studenci. K události z probíhajícího výcviku přejeli i kynologové HZS Libereckého kraje.

Na místo ještě večer dorazil vrtulník Policie ČR vybavený termovizí. Lokalitu velitel zásahu rozdělil na několik úseků, ve kterých probíhá systematické prohledávání. Pátrání po pohřešované osobě stále pokračuje. Podle neoficiálních zpráv se má jednat o Stanislava Kuříka z Domova pro seniory, po kterém bylo v pátek vyhlášeno pátrání.

„Semilští kriminalisté pátrají po 84letém muži, který byl naposledy spatřen ve čtvrtek, v místě svého současného bydliště, v obci Studenec. Muž pravděpodobně krátce po poledni odešel z místa bydliště, aniž by komukoli podal zprávu a do současné doby jeho výskyt policistům není znám. V době odchodu mohl mít na sobě kapsáčové kalhoty v barvě khaki, košili blíže nezjištěné barvy, na nohou měl pantofle, tkazvané crocsy. Muž je 185-190 cm vysoký, štíhlé postavy, v dobré fyzické kondici. S sebou by mohl mít turistickou hůl," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Pátrání bylo přes noc přerušeno, ale od rána opět pokračuje. „Na místo události do Studence byly znovu povolány jednotky požární ochrany k pokračování v pátrací akci po pohřešované osobě. K zásahu vyjeli hasiči ze stanice HZS Turnov (kynologové HZS LK) a JSDHO Roztoky u Jilemnice, Studenec a Jilemnice," uvedli krajští hasiči na svém twitteru.

K pátrání se ze stanice HZS Liberec přidal i dron HZS Libereckého kraje. Oblast je opět rozdělena do několika úseků, které prohledávají organizované rojnice. V prohledávané lokalitě se nachází několik vodních ploch. Proto byl ze stanice HZS Jilemnice na místo povolán člun, který začne prověřovat i tyto vodní nádrže.

Aktualizace 5. 6. 17.12:

Odpoledne kolem 17. hodiny byla při pátrací akci hledaná osoba nalezena v katastru obce Studenec, bohužel již bez známek života. „Lékař na místě konstatoval smrt. Událost je ukončena, jednotky požární ochrany se vrací na své základny," sdělili krajští hasiči.

Případem se nyní budou zabývat semilští kriminalisté. „Podle prvotních informací žádné okolnosti nenasvědčují tomu, že by se na úmrtí měla podílet jiná osoba. Ve věci bude nařízena soudní pitva," upřesnil policejní mluvčí Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na cyklistu u zámku Hrubá Skála spadl strom
Po pádu lezkyně na Hruboskalsku zasahovala horská služba i hasiči
Letečtí záchranáři horské služby zasahovali na Vyskři a u Lomnice
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem
Přes lockdown vzrostl v zimě počet pátracích akcí, léto bude náročnější
Rodina z Malé Skály hledala osmiletého chlapce
Hasiči zachraňovali chlapce spadlého na Riegrově stezce
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Pomozte při pátrání po osmnáctileté Tereze z Liberce

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT