Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

05.06.2021 11:06:32 | Autor: Petr Ježek, hzs | Rubrika: KRIMI | Obce: Studenec

Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

Aktualizace: Senior nalezen bez známek života! Hasiči ze stanic HZS Turnov a Jilemnice, JSDHO Studenec a kynologové z JSDHO Hejnice vyjeli v pátek večer k pátrací akci po pohřešovaném seniorovi ve Studenci. K události z probíhajícího výcviku přejeli i kynologové HZS Libereckého kraje.

Na místo ještě večer dorazil vrtulník Policie ČR vybavený termovizí. Lokalitu velitel zásahu rozdělil na několik úseků, ve kterých probíhá systematické prohledávání. Pátrání po pohřešované osobě stále pokračuje. Podle neoficiálních zpráv se má jednat o Stanislava Kuříka z Domova pro seniory, po kterém bylo v pátek vyhlášeno pátrání.

„Semilští kriminalisté pátrají po 84letém muži, který byl naposledy spatřen ve čtvrtek, v místě svého současného bydliště, v obci Studenec. Muž pravděpodobně krátce po poledni odešel z místa bydliště, aniž by komukoli podal zprávu a do současné doby jeho výskyt policistům není znám. V době odchodu mohl mít na sobě kapsáčové kalhoty v barvě khaki, košili blíže nezjištěné barvy, na nohou měl pantofle, tkazvané crocsy. Muž je 185-190 cm vysoký, štíhlé postavy, v dobré fyzické kondici. S sebou by mohl mít turistickou hůl," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Pátrání bylo přes noc přerušeno, ale od rána opět pokračuje. „Na místo události do Studence byly znovu povolány jednotky požární ochrany k pokračování v pátrací akci po pohřešované osobě. K zásahu vyjeli hasiči ze stanice HZS Turnov (kynologové HZS LK) a JSDHO Roztoky u Jilemnice, Studenec a Jilemnice," uvedli krajští hasiči na svém twitteru.

K pátrání se ze stanice HZS Liberec přidal i dron HZS Libereckého kraje. Oblast je opět rozdělena do několika úseků, které prohledávají organizované rojnice. V prohledávané lokalitě se nachází několik vodních ploch. Proto byl ze stanice HZS Jilemnice na místo povolán člun, který začne prověřovat i tyto vodní nádrže.

Aktualizace 5. 6. 17.12:

Odpoledne kolem 17. hodiny byla při pátrací akci hledaná osoba nalezena v katastru obce Studenec, bohužel již bez známek života. „Lékař na místě konstatoval smrt. Událost je ukončena, jednotky požární ochrany se vrací na své základny," sdělili krajští hasiči.

Případem se nyní budou zabývat semilští kriminalisté. „Podle prvotních informací žádné okolnosti nenasvědčují tomu, že by se na úmrtí měla podílet jiná osoba. Ve věci bude nařízena soudní pitva," upřesnil policejní mluvčí Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na cyklistu u zámku Hrubá Skála spadl strom
Po pádu lezkyně na Hruboskalsku zasahovala horská služba i hasiči
Letečtí záchranáři horské služby zasahovali na Vyskři a u Lomnice
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem
Přes lockdown vzrostl v zimě počet pátracích akcí, léto bude náročnější
Rodina z Malé Skály hledala osmiletého chlapce
Hasiči zachraňovali chlapce spadlého na Riegrově stezce
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Pomozte při pátrání po osmnáctileté Tereze z Liberce

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT