Po silnici na Malé Skále kličkovala dodávka s opilým řidičem

21.10.2023 23:12:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Malá Skála,Turnov

Po silnici na Malé Skále kličkovala dodávka s opilým řidičem

Svědek prostřednictvím linky 158 upozornil ve čtvrtek 19. října na skříňovou dodávku tovární značky Mercedes Benz Sprinter, jejíž řidič v blízkosti benzinové čerpací stanice v Malé Skále najel na obrubník a potom dál kličkoval po silnici I/10 ve směru na Turnov.

Během jeho jízdy se mu navíc otevíraly nezajištěné zadní dveře, které mohly vážně zranit nějakého chodce. Svědek se ho snažil přimět k zastavení blikáním a sledoval dodávku ze svého auta, aby o jejím pohybu mohl informovat policii.

„Podezřelý 45letý řidič nakonec zastavil v Průmyslové ulici v Turnově takřka v křižovatce a zůstal v autě sedět. Později to vysvětlil tím, že zabloudil a v aplikaci na mobilu hledal správnou trasu. Když se u něj objevila naše hlídka, byl trochu překvapený, ale dobrá nálada ho rozhodně neopustila. Ochotně s námi spolupracoval a přitom se ještě snažil žertovat. Velmi ho pobavila například myšlenka na to, že když mu zadržíme řidičský průkaz, bude muset namísto řízení auta plést rohlíky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Jednalo se totiž o řidiče, který rozvážel pečivo do provozoven v Libereckém a Středočeském kraji. Do své směny ve čtvrtek nastoupil v jednu hodinu nad ránem a za volantem ho policisté zastihli ještě s naloženým zbožím kolem půl čtvrté odpoledne. Směnu za něj dokončil jeho kolega, kterého na místo vyslal zaměstnavatel.

„Jeho dechová zkouška ukázala, že má v sobě 3,18 promile alkoholu. Tuto hladinku získal ve své pracovní době za volantem, když během řízení popíjel rum. K tomu se nám přiznal a omlouval to osobními problémy. Prázdnou půllitrovou lahev měl uloženou ve dveřích řidiče v době, kdy jsme ho zkontrolovali. Na místě jsme mu samozřejmě zadrželi řidičský průkaz a nyní připravujeme podklady pro jeho trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Velké poděkování patří 26letému muži z Pojizeří, který nás na něj upozornil dříve, než stačil na silnici způsobit nějakou vážnou dopravní nehodu," upřesnila policiejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na silnici u Jablonce havarovala celkem čtyři auta
Hořící kamion blokoval silnici na Turnov
Vlivem mikrospánku havaroval řidič v katastru Malé Skály
V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista
Opilý cyklista měl nehodu v Přepeřích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT