Po silnici na Malé Skále kličkovala dodávka s opilým řidičem

21.10.2023 23:12:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Malá Skála,Turnov

Po silnici na Malé Skále kličkovala dodávka s opilým řidičem

Svědek prostřednictvím linky 158 upozornil ve čtvrtek 19. října na skříňovou dodávku tovární značky Mercedes Benz Sprinter, jejíž řidič v blízkosti benzinové čerpací stanice v Malé Skále najel na obrubník a potom dál kličkoval po silnici I/10 ve směru na Turnov.

Během jeho jízdy se mu navíc otevíraly nezajištěné zadní dveře, které mohly vážně zranit nějakého chodce. Svědek se ho snažil přimět k zastavení blikáním a sledoval dodávku ze svého auta, aby o jejím pohybu mohl informovat policii.

„Podezřelý 45letý řidič nakonec zastavil v Průmyslové ulici v Turnově takřka v křižovatce a zůstal v autě sedět. Později to vysvětlil tím, že zabloudil a v aplikaci na mobilu hledal správnou trasu. Když se u něj objevila naše hlídka, byl trochu překvapený, ale dobrá nálada ho rozhodně neopustila. Ochotně s námi spolupracoval a přitom se ještě snažil žertovat. Velmi ho pobavila například myšlenka na to, že když mu zadržíme řidičský průkaz, bude muset namísto řízení auta plést rohlíky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Jednalo se totiž o řidiče, který rozvážel pečivo do provozoven v Libereckém a Středočeském kraji. Do své směny ve čtvrtek nastoupil v jednu hodinu nad ránem a za volantem ho policisté zastihli ještě s naloženým zbožím kolem půl čtvrté odpoledne. Směnu za něj dokončil jeho kolega, kterého na místo vyslal zaměstnavatel.

„Jeho dechová zkouška ukázala, že má v sobě 3,18 promile alkoholu. Tuto hladinku získal ve své pracovní době za volantem, když během řízení popíjel rum. K tomu se nám přiznal a omlouval to osobními problémy. Prázdnou půllitrovou lahev měl uloženou ve dveřích řidiče v době, kdy jsme ho zkontrolovali. Na místě jsme mu samozřejmě zadrželi řidičský průkaz a nyní připravujeme podklady pro jeho trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Velké poděkování patří 26letému muži z Pojizeří, který nás na něj upozornil dříve, než stačil na silnici způsobit nějakou vážnou dopravní nehodu," upřesnila policiejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na silnici u Jablonce havarovala celkem čtyři auta
Hořící kamion blokoval silnici na Turnov
Vlivem mikrospánku havaroval řidič v katastru Malé Skály
V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista
Opilý cyklista měl nehodu v Přepeřích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce
Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

18.07.: Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Podsemínský most se dočká obnovy, memorandum deklarují oba kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT