Počet pozitivních roste i kvůli více testům. Kraj otevře očkovací centra

19.02.2021 21:01:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Počet pozitivních roste i kvůli více testům. Kraj otevře očkovací centra

Přinášíme po týdnu nová čísla vývoje epidemie Covid-19 v našem kraji i Česku. Ta mírně rostou i kvůli velkému navýšení testů. V pátek bylo otevřeno očkovací centrum v Liberci, další čtyři budou následovat v pondělí 22. února, přinášíme i další související novinky v Libereckém kraji.

Velkokapacitní očkovací centra začnou fungovat od pondělí 22. února na pěti místech Libereckého kraje. Zájemci o vakcínu proti Covid-19 se mohou nechat naoočkovat v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a Semilech.

V pátek se slavnostně představilo očkovací centrum v Liberci, které se nachází v liberecké budově D krajského úřadu. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na vybudování velkokapacitních očkovacích center podíleli. Liberecký kraj je navíc podpořil jedním milionem korun z krizového fondu. Zájem o očkování je již nyní velký. Prozatím jsme naočkovali 15 600 osob a 5929 lidí již dostalo i druhou dávku vakcíny. Záležet ale samozřejmě bude na dodávkách vakcín, jejichž množství se má během března zvyšovat," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Více podrobností k očkovacím centrům

Plakát očkovací centra v Libereckém kraji<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Hejtman již na pondělní tiskové konferenci po zasedání krajského krizového štábu poznamenal, že se již projevuje efekt očkování. „Díky tomu je méně pozitivně testovaných zdravotníků a klientů a pracovníků v domovech seniorů. Zde už má 2100 lidí i druhou dávku," doplnil Martin Půta.

Ve spolupráci s praktickými lékaři chce kraj očkovat imobilní seniory nad 80 let. Bude pro to vyhrazeno 1000 dodaných vakcín Astra Zeneca. Zároveň by chtěl hejtman dodat nanoroušky pro všechny školáky, kteří 1. března zamíří do škol. Liberecký kraj však stále dostává neadekvátní počet vakcín podle počtu obyvatel, ty podle hejtmana zůstávají v Praze nebo míří do fakultních nemocnic, které v našem kraji chybějí.

„Dobrý je pokles pozitivně testovaných zdravotníků na 131, když ještě nedávno jsme hlásili 330. Aktuálně máme 66 pacientů na intenzívních lůžkách, která jsou volná pouze tři, pacientů na akutních lůžkách je 231, k těm je ještě 81 volných," sdělil Vladimír Richter, člen Rady Libereckého kraje pro resort zdravotnictví a krajský koordinátor očkování.

Prosbu k občanům má hejtman Martin Půta: „Bez ohledu na právní stav republiky se chovejte rozumně, noste roušky, udržujte rozestupy a hlavně mějte míru trpělivosti. Hlavní část očkování bude probíhat ještě minimálně dva měsíce, víc to asi neurychlíme. Teprve poté bude možné výrazněji opět uvolnit opatření."

Statistický přehled:

V Libereckém kraji je celkový počet případů od začátku: 53 457 (3373 za týden, minule bylo 2 716). Počet uzdravených: 46 842 (+2463 za týden), počet aktuálně Covid pozitivních: 5862 (+768 za týden), počet zemřelých: 753 (42 za týden). Celkově od března nakažených v jednotlivých okresech: Okres Liberec 21 635 (+944 za týden), okres Jablonec 10 695 (+ 634), okres Semily 8359 (+625) a okres Česká Lípa 9322 (+529) osob. Stav je ke dni 19. 2. 7.59.

V České republice je celkem za dobu sledování osob s prokázanou nákazou: 1 134 957 (nárůst 60 991 za týden, 11 553 za 18. 2., minule bylo 52 589 za týden), vyléčených osob: 1 003 739 (+47 801 za týden), úmrtí v souvislosti s nákazou: 18 913 (1011 za týden). Aktuálně Covid pozitivních 100 126 (+4930). Počet aktuálně hospitalizovaných: 6343 (+572 za týden). Celkem provedeno PCR testů: 5 074 180 (186 315 za týden, 32 733 za 18. 2.). Provedených antigenních testů: 2 240 616 (274 807 za týden, 39 140 za 18. 2.). Údaje jsou z 19. 2. 7.59.

Vykázaná očkování k 18. 2.: 519 757 (+ 98 711, předtím 93 285).

Údaje o počtu aktuálně nakažených a uzdravených jsou v celostátním i krajském měřítku zkresleny zpožděním až o pět dní, kterou mají záznamy hygien a praktických lékařů, jenž pacienty bez příznaků po 10 dnech uschopňují. Tyto údaje se proto mohou lišit celostátně až o 40 tisíc osob a v Libereckém kraji zhruba o 2000!

Pokles snižování všech čísel se již v minulém týdnu obrátil a změnil v mírné nárůsty. Na druhou stranu celkem o 55 tisíc vzrostl počet testů (15 PCR, 40 tisíc antigenních), což čísla zcela určitě ovlivnilo. Počet hospitalizovaných bohužel stoupl o 572 lidí. Počet naočkovaných za týden sice také mírně stoupl, ale pouze o 5400 lidí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj spouští velkokapacitní očkovací centra, zatím na pěti místech
Testovací místo pro řidiče kamionů bude fungovat do začátku března
Hasiči provedli v Hrádku řidičům za středu 220 antigenních testů
V Hrádku otevřeli druhé testovací centrum. Slouží řidičům do Německa
Nouzový stav vyhlášen od pondělí 15. února, platit bude 14 dnů
Hejtman požádal vládu o vyhlášení stavu nouze
Hasiči přepravili přístroje pro kyslíkovou terapii do Jilemnice
Do Německa je třeba negativní test. Místo v Hrádku je připraveno
Covid znovu mírně roste. Hejtmani jednají, jak zachovat část opatření
VIDEO: Policisté kontrolují hranice okresu Trutnov
Prohlášení hejtmanů a primátora k jednání o nouzovém stavu
Kraj finančně podpoří činnost očkovacích center proti koronaviru
Zahájili očkování v Domovech s pečovatelskou službou v Turnově
Čísla koronaviru v kraji i Česku stagnují, očkování nenabralo rychlost
Vše přehledně na jednom místě. Liberecký kraj spustil web k očkování
Nezačalo to až TikTokem, ale kde to skončí?
Očkování zpomalilo, počty nakažených dál v kraji i celém Česku klesají
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Seniorům poradí v registraci na očkování i krajská telefonní linka
Očkování pokračuje. Kraj by uvítal víc vakcinačních dávek
Antigenních center funguje v Libereckém kraji už dvanáct
Kraj otevře pět očkovacích center. Fungovat budou od 1. února
Liberecký kraj představil očkovací strategii, nakažených mírně přibývá
KNL završila projekt rekonstrukce budov pro Centrum psychiatrie
Očkovat se začalo i v Libereckém kraji, první na řadě byli lékaři KNL
Počty nakažených v kraji stále mírně rostou, aktuálně je jich 5157
Aktuálně nakažených v Libereckém kraji za týden přibylo o 852 lidí
Vláda prodloužila nouzový stav, přísnější opatření začnou 27. prosince
Ředitelé poděkovali týmu trasujících policistů
Počet aktuálně nakažených v našem kraji mírně vzrostl o 776 případů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT