Pochodem uctí v Rovensku hrdiny paraskupiny Antimony

09.09.2015 16:27:07 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Rovensko pod Troskami

Pochodem uctí v Rovensku hrdiny paraskupiny Antimony

Turistickým výšlapem může široká veřejnost uctít v sobotu 12. září hrdiny 2. světové války. Asociace nositelů legionářských tradic, ve spolupráci s městem Rovensko pod Troskami, pořádá Pochod po stopách paraskupiny Antimony. Záštitu nad pochodem převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který také pochod odstartuje a starostka města Jiřina Bláhová. Na trasu účastníci vyrazí v 9 hodin.

Trasa pochodu povede krajinou Českého ráje a Podkrkonoší. Cílem akce je uctít hrdiny, kteří se ve zdejších vesnicích, za pomoci domácího obyvatelstva, ukrývali v období 2. světové války, a to především parašutisty skupiny Antimony a jejich spolupracovníky z řad domácího odboje. Akce připomene také hrdinství doc. Vladimíra Krajiny, vedoucího domácí odbojové skupiny ÚVOD.

Start i cíl pochodu je v Kempu Palda, Liščí Kotce 10, Rovensko pod Troskami. Zájemci si mohou vybrat ze tří tras: Trasa č. 1 - 11,5 km, trasa č. 2 - 25 km, trasa č. 3 - 35 km. Všechny jsou sjízdné na kole i s kočárkem a zvládnou je turisté dětského i seniorského věku. Registrace účastníků je od 7 hodin, hromadný start v 9 hodin. Ukončení pochodu je naplánováno na 18 hodin. Účastnický poplatek činí pro dospělé 100 Kč, pro děti do 15 let 25 Kč, zahrnuje mapu s odborným popisem a fotodokumentací lokalit, certifikát o absolvování pochodu, pamětní razítko a drobný dárek. Registrace je možná na místě startu.

Kompletní přehled sportovních a společenských akcí o aktuálním víkendu   

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT