Podzimní změny a novinky v semilském kině

02.09.2011 20:36:45 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Podzimní změny a novinky v semilském kině

Od září se mohou diváci v semilském kině těšit především na nové cykly, které budou připraveny zvlášť pro cílové skupiny, kterým dnešní moderní kina věnují velkou pozornost. Jedná se o děti a seniory.

Tento článek přináší zprávy o organizačních novinkách v kině, programovou nabídku na září najdete samostatně zde

Nedělní dětská odpoledne

Nedělní odpoledne budou i nadále, a snad i s větší pravidelností, patřit dětem. Neosvědčilo se zařazování repríz, které si nenašly diváckou přízeň, ani za cenu velmi nízkého vstupného (40-50 Kč). Ukázalo se, že pro diváky tohoto cyklu není tím nejpodstatnějším nízká cena a že namísto zlevněných repríz raději ve stejném čase navštíví film, který v kině ještě neviděli, byť za dvojnásobnou cenu. Proto jsme se rozhodli zařadit spíše kratší představení a zpestřit je dalším zážitkem.

Návštěva kina pro děti v neděli odpoledne by měla být spíše hrou. Uvidí osvědčené filmy a jako bonus od nás dostanou zákusek, zmrzlinu, pohár, či něco jiného na zub. Je pravděpodobné, že se tento cyklus dočká ještě dalšího vývoje, chci se inspirovat zkušenostmi kolegů kinařů, kteří formu dětských představení coby zážitku dotáhli na velmi vysokou úroveň.

Cena vstupenky je stanovena na 70 Kč. V rámci zářijových představení se diváci mohou těšit na filmy Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni, Osudy dobrého vojáka Švejka v podání Jiřího Trnky nebo Broučky Jana Karafiáta.

Kino nejen starším lidem

Již dlouho se v Semilech diskutuje o seniorských představeních. Cílem tohoto nového cyklu je umožnit návštěvu kina také starším občanům a umožnit jim shlédnout film, který dlouho neviděli a chtějí ho vidět na velkém plátně kina. Přitom dramaturgy cyklu by měli být sami návštěvníci, kteří budou mít možnost zvolit film, který chtějí vidět příští měsíc, a to formou jednoduchého hlasování přímo v prostorách kina.

První film si ostatně vybrali také senioři. Ti, co měli chuť se probrat nabídkou více jak stovky filmů, vybrali nakonec více jak třicet titulů, přičemž snímky, na nichž se shodli alespoň dva hlasující, postoupily do druhého kola a stanou se předmětem výběru pro říjnové představení. Cyklus začne ale již 17.září. Nejvíce hlasů získal již v prvním kole snímek Alfréda Radoka podle předlohy Adolfa Branalda Dědeček automobil.

Populárně naučné pásmo pro celou rodinu

Populárně naučné pásmo pro celou rodinu pod názvem „Království za vodou" přinese zajímavý odpolední program. Od 16.30 hodin budou moci návštěvníci kina zhlédnout dokument z produkce České televize nazvaný Severní prameny, který byl zařazen do cyklu Zpět k pramenům a zavede je k pramenům dvou řek, Jizery a Kamenice.

Premiérově budou moci diváci rovněž vidět závěrečnou část večerníčků inspirovaných populární knížkou Marie Kubátové Krkonošská pohádka. V kině zhlédnou díl nazvaný Jak Trautenberk prodával vodu.  Celé pásmo pak uzavře populární animovaný film Rango.

Předprodej na představení Metropolitní opery

Během září je stále možné zakoupit či rezervovat lístky na přímé přenosy Metropolitní opery. Stále platí zvýhodnění v podobě slevy 50 Kč na jeden lístek pro zájemce, který zakoupí alespoň 8 vstupenek na 8 různých představení. Cena takto získaného lístku je určena na 280 Kč.

Po dohodě s provozovateli kavárny  Crêpes Café zůstává zachováno občerstvení v ceně vstupenky. Naše kino tak nadále podporuje tento jedinečný kulturní zážitek a snaží se vytvořit z něho společenskou událost.

Návrat filmového klubu

Po úspěchu loňského cyklu Hrdina moderní doby pokračuje spolupráce s pedagogy semilského Gymnázia Ivana Olbrachta Petren Pýchou a Pavlem Nečaským. Zatímco připravují nový cyklus, který má potenciál zaujmout řadu diváků, připravili jsme návrat cyklu českých dokumentárních a animovaných filmů. Při volbě prvního filmu jsme chtěli tematicky navázat na jarní představení Nesvatbov režisérky Eriky Hníkové a zvolili jsme film z produkce HBO nazvaný  Generace Singels

Film přináší výpovědi šesti hrdinů, které režisérka Jana Počtová sledovala po dobu jednoho roku. Dokumentaristka zjišťovala, kdo jsou singles, jak žijí, proč jsou bez partnera, zda ho hledají nebo už rezignovali. Výpovědi jsou upřímné. Vypráví o promarněných šancích na život ve dvou, o strachu z neúprosně utíkajícího času, o sexu a intimitě, o stále se tenčící nabídce potenciálních partnerů a také o tlaku rodičů a okolí, aby si už konečně někoho našli....

Změny v rezervačním systému

Od září dochází rovněž ke změnám v rezervačním systému, které vyplynuly z diváckých požadavků. Divácká skladba našeho kina se vyvíjí a dle průběžných sledování se rozšiřuje okruh zájemců, kteří do Semil dojíždí za aktuálními filmy ze vzdálenějších měst. Takoví lidé mají často zájem si zarezervovat odpoledne místa, aby věděli, zda mají večer podniknout cestu do Semil či nikoliv, a limit 80 míst, který dosud platil, je mohl od takové návštěvy odradit. 

Diváci často využívali také telefonických dotazů na zbylá volná místa, která jim byla touto formou, proti logice počítačového systému, rezervována. S cílem umožnit stejné podmínky všem proto přistupujeme ke zrušení osmdesátimístného limitu, jediným omezením zůstává maximální počet míst, které si může zarezervovat jeden uživatel. Tento limit je stanoven na 5 míst.  

Filmový jukebox

Od 30. srpna do 11. září je možné opět ovlivňovat program semilského kina. Diváci se tak stanou dramaturgy přehlídky 3D filmů nazvanou 3D prázdniny, kterou v loňském říjnu navštívilo na 2 000 diváků.

Soutěž

Semilské kino oslaví v říjnu první výročí své obnovené existence. Formou ankety se ptá svých diváků, kolikátým návštěvníkem kina bude poslední platící divák. Ten, kdo správně odhadne počet diváků, kteří za rok navštívili zdejší kino, nebo bude alespoň nejblíže, získá kartu, která ho bude opravňovat k celoroční slevě ve výši 50% na všechny zakoupené filmy.

Zajímavé ceny čekají ale i na další výherce. Vyhlášení výherce proběhne první představení 3D prázdnin a výherci budou vyrozuměni na základě kontaktu, který na sebe zanechají na hlasovacích lístcích.

Zářijová nabídka semilského kina Jitřenka

Zářijová nabídka semilského kina Jitřenka

Hlasování o Nebela skončeno, zvítězilo kino v Jeseníku!

Hlasujte pro své kino a pomozte vyhrát předpremiéru!

Zdeněk Troška: Zdejší kraj patří pro filmování Věře Plívové - Šimkové

Zdeněk Troška: Zdejší kraj patří pro filmování Věře Plívové - Šimkové 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT