Pohádková cesta za zvířátky do pohádky

25.05.2018 09:36:01 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pohádková cesta za zvířátky do pohádky

Kulturní a informační středisko zve děti i jejich rodiče či prarodiče k návštěvě výstavy ilustrátorky Venduly Hegerové Za zvířátky do pohádky, která se koná od soboty 26. května do neděle 2. září v rámci projektu Léto na zámku 2018 v přízemí lomnického zámku.

 Na výstavě návštěvníci uvidí ukázky z ilustrační tvorby autorky do knížek, ale i časopisů pro děti. Součástí výstavy je i malá hernička, ve které budou k dispozici knížky k prohlížení, puzzle k pohrání, dřevěné kostičky ke stavění nebo omalovánky k vybarvení. Zároveň mohou děti i dospělí zjistit, jak taková nová knížka vzniká. Od prvních skic a návrhů přes první nátisk z tiskáren až po finální podobu. Zhlédnout mohou i autorčin absolventský filmeček pro dětské diváky nazvaný Kamarádi. Na závěr je možné si i zakoupit pexeso, karty nebo autorčiny knížky.

Vendula Hegerová (*1976) se ilustrování knížek a tvorbě pro děti věnuje od studií na grafické škole v Jihlavě. Tehdy měla možnost se podílet na výzdobě dětského oddělení jihlavské nemocnice. Tato práce ji natolik oslovila, že se tvorbě pro děti věnuje dodnes. Začínala v Praze prací pro nakladatelství Axióma a časopis Sluníčko. Do současnosti již vyšlo přes 100 knížek a leporel s jejími ilustracemi. Obrázky maluje i na různé hry pro děti, pomůcky a dekorace do pokojíčků. Spolupracuje s fondem Sidus a nadací Šťastný úsměv. Malování jí přináší radost, doufá proto, že se odráží i v jejích obrázcích, které tak potěší všechny malé čtenáře... Více o Vendule Hegerové a její tvorbě zjistíte na www.vendula.eu, pro nejmenší jsou k dispozici také interaktivní stránky www.hraveuceni.cz s jejími obrázky.

V sobotu 26. května od 14 hodin se mohou děti v rámci zahájení výstavy zúčastnit Dílničky se zvářátky a vyrobit si v ní s autorkou „zvířecí" náramek, čelenku či další drobnost.

Otevírací doba výstavy a herničky: 26.5. 14 - 16 hodin, květen a červen Út a St 10 - 13, Čt a Pá 13 - 16 hodin, jindy (státní svátky) na předběžné objednání, vstupné 10 Kč. Od 29.6. do 2.9. Po - Pá 10 - 17, So 10 - 16, Ne 13 - 16 hodin, vstupné v rámci Léta na zámku 2018 (viz www.kislomnice.cz).

Zámecké léto v Lomnici bude probíhat už posedmé

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT