Pojizerští fotbalisté už sehráli první přípravné zápasy

27.01.2011 12:54:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Pojizerští fotbalisté už sehráli první přípravné zápasy

Do zápasové přípravy vstoupili fotbalisté ze čtyř předních celků našeho okresu, tedy divizních FKP Turnov a Semil, stejně jako Sedmihorky a Jabloneček z krajského přeboru.

Jako první sehráli přípravný zápas Semilští fotbalisté. V jabloneckých Břízkách 11. ledna hráli s Hlavicí 2:2 po prohraném poločase 0:2 a v semilské sestavě se vystřídalo 18 hráčů. Poté Semily tento víkend už v rámci zimního turnaje O pohár předsedy OFS Jablonec prohrály 0:3 s dorostem Jablonce.

První přípravný zápas fotbalisté FK Pěnčín-Turnov sehráli 20. ledna. Na umělé trávě v Novém Boru hráli s místním týmem 1:1. V poločase prohrávali 1:0, ve druhé půli však svůj výkon zlepšili a srovnali Bělíkovým gólem na konečných 1:1. Základní sestava FKP Turnov vypadala takto: Metelka -  D. Hurt, Horák, Vítek, V. Hurt - Koubek, Pěnička, Mendlík, Jaček - Vavřich, Bárta. Střídali brankář Sviňka; do pole Kulhánek, Ježek, Koťátko, D. Škréta, Bělík.

V minulém týdnu stihl Turnov sehrát hned dva přípravné zápasy, oba na umělce v Doubí. Ve středu 19. ledna porazil 1:0 Doubí, když branku vstřelil Ježek, v sobotu 22. ledna pak porazil Višňovou 5:1. Další přípravný zápas sehrají hráči FK Pěnčín-Turnov v sobotu od 11 hodin v Hrádku nad Nisou s místním celkem.

Sedmihorky o víkendu nastoupily v jabloneckých Břízkách proti favoritům zimního turnaje - družstvu Mšena A a prohrály 3:5. Po vyrovnaném poločase 1:1 byl ještě v 80. minutě nerozhodný stav 3:3, ale aktivnější domácí strhli výsledek v závěru na svou stranu. Sedmihorští nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, přesto šli ve 20. minutě do vedení gólem kapitána Jaroslava Mencla, další branky poté přidali Pavlíček a Kratochvíl.

Fotbalisté Sokolu Jablonec nad Jizerou zatím přípravný zápas nesehráli, ale chystají se k němu už příští týden. Na umělce v Desné mají hrát v pátek 4. února od 19 hodin proti Novému Knínu, který hraje Středočeskou I.A třídu, ve čtvrtek 12. února mají znovu v Desné od 15 hodin domluvený zápas proti Velkým Hamrům.

Další zápasy O pohár OFS Jablonec: Desná - Pěnčín 3:2 (Branky: 42. Špaček, 73. Bartoš, 87. Rimský - 48. Záveský, 63. Houška), Rapid B - Mšeno B 7:2 (Neumann 2, Diviš 2, Svoboda 2, Nosek - Brož 2), VTJ Rapid - Stráž n. N. 0:1 (branka: 12. Horáček), Nová Ves (LI) - Frýdlant 3:1 (9. Šindler, 31. Kutílek, 43. Jelínek - 68. Štefan), Lučany - Vratislavice 1:4 (50. Šich - 64. Vrána, 70. Lang, 72. Čermák, 73. Smolák), Maršovice - Rychnov 2:2 (30.Kohoutek, 37. Toman - 13. Fabián, 19. Eder).

Další známé přípravné zápasy: FK Baumit Jablonec - Vlašim 2:3 (branky 53. Vukovič, 59. Lafata - 8. Bálek, 44. Kotyza, 80. Janda), FK Jablonec B - Pardubice 4:3, Český Dub - Jablonec B 0:4.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT