Pokles koronaviru se snížil, v Libereckém kraji začali testovat učitele

04.12.2020 20:36:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Pokles koronaviru se snížil, v Libereckém kraji začali testovat učitele

Po týdnu opět přinášíme přehled vývoje nemoci Covid-19. V Libereckém kraji pokleslo za týden číslo aktuálně nakažených lidí z 3192 na 2696, což je o 496 méně! V pátek 4. prosince proběhlo zasedání Krajského krizového štábu a následná tisková konference, ze které vám přinášíme některé postřehy.

Otevřené školy nyní představují z hlediska šíření koronaviru krizové místo. Liberecký kraj udělal rychlý průzkum zájmu o dobrovolné testování antigenními testy mezi pedagogy v regionu. Téměř 35 % z nich se chce nechat otestovat. Kraj proto ve spolupráci s páteřními nemocnicemi zřídil čtyři testovací místa. Jako první začala v pátek s antigenními testy pracovat odběrová místa v Krajské nemocnici Liberec a v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici. V pondělí 7. prosince se přidá Nemocnice Jablonec nad Nisou a také Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. Během následujících dnů se připojí i Zdravotní ústav ve Vratislavicích nad Nisou.

„Týden po týdnu docházelo ke snižování, v tomto týdnu ale došlo ke zřetelnému zastavení. Jsme aktuálně přibližně na 200 pozitivních případech denně. K nárůstu došlo ve školních zařízeních, celkem 80 škol má koronavirové infekce, tři školy jsou uzavřené, 10 tříd má karanténu. Týká se to mateřských, základních i středních škol," shrnul ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimír Valenta.

Radní pro zdravotnictví Vladimír Richter na tiskové konferenci také uvedl, že se pokles po postupném snižování v tomto týdnu zastavil. Aktuálně je 36 pacientů v intenzivní péči a v akutní 146, což je celkem 182 hospitalizovaných. „Část lůžek byla přesunuta ve prospěch běžné péče, ale další už se nechávají v rezervě pro případný nárůst. Zdravotníků je bohužel také o 8 více, celkem je aktuálně 230 pozitivně testovaných zaměstnanců ve zdravotnictví," potvrdil Vladimír Richter.

Krajský hygienik dále doplnil, že úmrtnost v našem kraji, s číslem 65 na 100 tisíc obyvatel, je stále druhá nejlepší z krajů v České republice. „Trochu lepší je situace v sociálních službách, kde antigenní testování zjišťuje jednotlivé případy a žádná velká ohniska," dodal Vladimír Valenta.

„Čím méně se budeme rozumně chovat, tím víc budou mít všichni práci se zase vrátit zpět," poznamenal na závěr hejtman Libereckého kraje Martin Půta, když znovu apeloval na diváky a čtenáře, aby dodržovali všechna aktuální opatření. Ještě více od lesa na to šel náměstek pro sociální otázky Dan Ramzer, který všem popřál, aby čert vzal celou pandemii...

Statistický přehled:

V Libereckém kraji je celkový počet případů od začátku: 23 819 (+1300 za týden, 281 za 3. 12.). Počet uzdravených: 20 834 (+1774 za týden), počet aktuálně nemocných: 2696 (-496 za týden), počet zemřelých: 289 (26 za týden). Aktuálně nemocných v jednotlivých okresech: Okres Liberec 9571 (+487 za týden), okres Jablonec 4582 (+ 254), okres Semily 4058 (+235) a okres Česká Lípa 4065 (+354) osob. Stav je ke dni 4. 12. 18.02.

V České republice je celkem za dobu sledování osob s prokázanou nákazou: 540 094 (nárůst +26 419 za týden, +4624 za 3. 12.), vyléčených osob: 468 812 (+36 225 za týden), úmrtí v souvislosti s nákazou: 8718 (784 za týden). Aktuálně Covid pozitivních 62 564 (-10 590 za týden!). Počet aktuálně hospitalizovaných: 4439 (-609 za týden). Celkem provedeno testů: 3 152 545 (+131 234 za týden, +18 383 za 3. 12.). Údaje jsou z 4. 12. 18.02.

Údaje o počtu aktuálně nakažených a uzdravených jsou v celostátním i krajském měřítku zkresleny zpožděním až o pět dní, kterou mají záznamy hygien a praktických lékařů, jenž pacienty bez příznaků po 10 dnech uschopňují. Tyto údaje se proto mohou lišit celostátně až o 30 tisíc osob!

Poznámka autora: Dodatečně pracovníci hygieny upravovali počty uzdravených v Libereckém kraji (zhruba o tisíc) a v grafu místo čísla aktuálně nakažených uvedeného před týdnem 3192 je nyní číslo 2238, takže to porovnání s posledním týdnem vypadá jako lehký nárůst, přitom ale, když se zahrnou uzdravení, uměle odepisovaní později až o pět dní, pak v tomto týdnu místo 2696 budeme zhruba na čísle 1600 a dojde k poklesu o 600 i od toho upravené čísla minulého týdne! Takto se ale opravdu statistika nedá dělat...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pedagogy otestují na více místech. Připraveny jsou i mobilní týmy
Vláda od 3. prosince uvolní opatření. Znovu se otevřou obchody i služby
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
V Libereckém kraji klesl počet aktuálně nakažených za týden o 2 tisíce
Seniory v domovech důchodců zabaví videohovory i vlastní TV kanál
Liberecký kraj děkuje vojákům, kteří pomáhali v domovech důchodců
V kraji ubylo nakažených i hospitalizovaných, ohroženi jsou stále senioři
VIDEO: Práce na Covid jednotkách v jilemnické a semilské nemocnici
Seniorům na Semilsku v době pandemie pomáhají skautští dobrovolníci
Policisté pořádkové jednotky vymění uniformu za zdravotnický oblek
Žlutá ponorka Turnov nabízí pomoc nejen s učením
Na kraj nepřišly antigenní testy, mají být přitom hotové do 11. listopadu
Aktuálně nakažených v kraji 7665, nemocnice mají 180 volných lůžek
Sociální služby v Libereckém kraji obdržely respirátory
Chcete být dobrovolníkem v sociálních zařízeních? Obraťte se na ČČK
Semilská nemocnice přeměnila dvě oddělení na covidové jednotky
V Libereckém kraji začne fungovat nové odběrové místo
V turnovském domově Pohoda proběhne testování všech klientů
Mobilní tým HZS Libereckého kraje provedl za 10 dní již 545 odběrů
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
Turnovská firma vyvinula respirátor, který nebere úsměv
Vládní opatření: Zákaz vycházení v noci a prodeje po 20. hodině
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
HZS Libereckého kraje se připojil k 16 mobilním odběrovým týmům HZS
Informace z MMN obcím a veřejnosti
Tři nemocnice v kraji dostanou přístroje na kyslíkovou terapii
Pomoc seniorům v izolaci obstará Anděl na drátě
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
Aktuální stav koronaviru v Turnově
Výzva poskytovatelům specializovaných ambulantních služeb v kraji
Policisté krajského ředitelství se už aktivně zapojili do trasování
O pomoc žádají domovy důchodců v Rokytnici a Jabloneckých Pasekách
Počet nakažených roste i v Libereckém kraji, 98 lidí je v nemocnicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023
Sousoší a kašna u muzea ve Skálově ulici v Turnově prochází obnovou

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT