Policie zadržela násilníka, který přepadával starší ženy

07.02.2011 12:37:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Policie zadržela násilníka, který přepadával starší ženy

V pátek 4. února v noci zadrželi semilští kriminalisté na nádraží Českých drah v Semilech dvacetiletého muže, který byl podezřelý ze tří loupežných přepadení v Semilech. Policie zadržela násilníka do šesti dnů od prvního případu.

Mladík byl ihned po zadržení v pátek ve 23.15 umístěn do policejní cely, kde už nebude ohrožovat občany města. „Tento zadržený mladík z České Lípy během 30. a 31. ledna 2011 přepadl a oloupil v Semilech tři ženy v důchodovém věku. Pachatel zaútočil vždy na osamělou ženu v podvečerních hodinách. Vybíral si málo frekventovaná místa ve městě, nepoužíval zbraně a přepadení provedl vždy beze svědků," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Lupič se zaměřil hlavně na kabelky a i když se napadené seniorky bránily a nechtěly kabelku pustit, měl nad nimi fyzickou převahu. Tašku jim vždy po krátkém přetahování vytrhl a utekl. Jedna z přepadených žen byla při pádu na zem lehce zraněna.

„Obsah uloupených kabelek přebral a využil pro svoji potřebu, hlavně finanční hotovost a mobilní telefon. Ponechal si odcizenou platební kartu, část odcizených věcí prodal, ostatní zahodil," doplnil Petr Kmínek.

Těmito případy se okamžitě začali zabývat kriminalisté ze Semil a z taktických důvodů k těmto jednotlivým případům nebyly v průběhu jejich vyšetřování poskytovány ze strany policie žádné informace. Po usilovném pátrání se během šesti dnů podařilo dopadnout pachatele, který byl obviněn ze zločinu loupeže.

„Muž byl obviněn i z několika dalších přečinů a to za jinou trestnou činnost, které se dopustil v minulosti. V pondělí v dopoledních hodinách rozhodl Okresní soud v Semilech o vzetí obviněného muže do vazby a ten byl eskortován do vazební věznice, kde nebude moci nikoho ohrožovat," dodal na závěr Petr Kmínek.

Co předcházelo zadržení:

K případu platilo pro média od pondělí 31. ledna až do dneška sporné informační embargo, aby nebylo podle slov vyšetřovatelů narušeno pátrání. Mnozí občané se ale o případu dozvěděli od známých, a tak na facebooku vznikla v pondělí, dva dny po prvním přepadení akční skupina „Násilník v Semilech brutálně napadá a okrádá důchodce - pomozte prosím!" kde se začali sdružovat lidé, kteří k případu měli co říci nebo se o něm chtěli více dozvědět. Více informací o této skupině najdete zde.

Jak už to bývá a zasvěcení to znají před lety z případu přepadení v Turnově, tak násilníkovi se začalo bez oficiálních informací připisovat mnohem více přepadení, byly dávány tipy, kdo může být oním násilníkem, nebo byly dávány návrhy, aby někdo zkusil dělat volavku a spíše se tím začala zvyšovat panika občanů.

Posléze se proto v pátek i díky informování jmenované facebookové skupiny a zaštiťování dalších zainteresovaných, že je nesmysl něco dál tajit, objevilo varování před násilníkem na webových stránkách města Semily. V té době už ale byli policisté pachateli opravdu na stopě a ještě v noci jej zadrželi. Jako autor připraveného článku, který měl vyjít na Našem Pojizeří už ve čtvrtek a posléze v pátek, jsem respektoval přání vyšetřovatelů, proto vám přinášíme o případu poprvé až skvělou aktuální zprávu o dopadení pachatele.

„Jsme vždy raději, když se vydá ucelená zpráva, proto jsme případ drželi víceméně v tajnosti, hlavně identikit pachatele. To se nakonec osvědčilo a nyní už se starší ženy v Semilech nemusí tohoto násilníka obávat," odpověděla na přímý dotaz ke kontroverznímu „informačnímu embargu„ tisková mluvčí Policie ČR v Semilech Soňa Šídová. 

Podrobný popis, podle kterého byl mladík zadržen:

Věk kolem 20 let, výška přibližně 185 cm. Mluví dobře česky a nepoužívá žádné zbraně. Je dobře upravený, hubené postavy, protáhlý obličej, má světle hnědé krátce střižené vlasy. Je oblečený v riflích a bundě z lesknoucího materiálu šedé barvy s potiskem s lomenými ornamenty s vybíhajícími paprsky tmavé barvy.

Související článek: Vnuk chtěl chránit babičku a varovat další možné oběti - obsahuje i fotografie míst, kde mělo dojít k přepadením

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT