Policisté a strážníci spolu ve službě v Železném Brodě

25.01.2024 23:56:27 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod

Policisté a strážníci spolu ve službě v Železném Brodě

Od začátku letošního roku se v Železném Brodě uskutečnily již dvě společné akce, na kterých se spolu domluvili policisté a městští strážníci. Obě akce realizované 15. a 22. ledna byly zaměřeny především na ochranu veřejného pořádku a preventivní působení na mládež mladší osmnácti let ve vztahu k užívání alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek.

Společné hlídky se také samozřejmě zaměřily i na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Do obou akcí byli s hlídkou městských strážníků zapojeni policisté z Obvodního oddělení v Železném Brodě a policisté z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou.

Během akcí policisté a strážníci svoji pozornost zaměřili na veřejná prostranství jako například autobusové nádraží, nádraží ČD, nákupní zóna u prodejen Lidl a Penny, okolí nízkoprahového centra, hasičské hřiště na Nábřeží Obránců míru a lokalitu ulice Jiráskovo nábřeží. Podařilo se jim také zkontrolovat sedm restaurací, ve kterých se zaměřili právě na případnou přítomnost mladistvých v souvislosti s požíváním alkoholu.

Policisté a strážníci v Železném Brodě se společně zaměřili na ochranu veřejného pořádku<br />Autor: Archiv Policie ČR Nedílnou součástí každé uvedené akce byl i čas věnovaný dohledu nad bezpečností silničního provozu ve městě, a to především na výjezdových komunikacích. Policisté se strážníky během obou dnů zkontrolovali desítky vozidel a téměř deseti řidičům udělili za přestupková jednání blokové pokuty. Navíc 15. i 22. ledna se jim podařilo zastavit vždy jednoho řidiče, který do ulic Železného Brodu vyjel s vysloveným zákazem řízení. První den se tak stalo večer krátce po půl deváté hodině. Společná hlídka zastavila na silnici č. I/10 pětadvacetiletého řidiče s vozidlem Toyota Yaris. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento mladý muž má v současné době vysloveny již dva zákazy řízení motorových vozidel, a to Magistrátem města Liberec.

Následně 22. ledna večer v půl sedmé policisté zastavili 46letého řidiče s vozidlem Citroen Xsara v ulici Masarykova. Tento řidič do ulic Železného Brodu vyjel také s vyslovenými dvěma zákazy řízení - Magistrátem města Jablonec nad Nisou a Magistrátem města Liberec. Navíc ovšem měl pozitivní výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek na amphetamin/methamphetamin. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Železnobrodští policisté oběma mužům ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podezřelým tak nyní za spáchání uvedeného přečinu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Na závěr zcela určitě můžeme konstatovat, že obě uvedené společné akce policistů a strážníků měly své opodstatnění. Na základě vzájemné dohody jsme se rozhodli, že takto nastavené akce zaměřené na ochranu veřejného pořádku a bezpečnost v silničním provozu budou na území města Železný Brod i nadále v následujícím období pokračovat.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT