Policisté doprovodili maminku s miminkem na pohotovost v Jilemnici

12.05.2023 22:12:39 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Jablonec nad Jizerou,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Policisté doprovodili maminku s miminkem na pohotovost v Jilemnici

Křižovatkou v Rokytnici nad Jizerou projelo v úterý 9. května ve 2.15 velmi svižnou jízdou osobní vozidlo tovární značky Seat Leon, které upoutalo pozornost službu konajících policistů natolik, že se ho rozhodli zkontrolovat a dojeli ho v Jablonci nad Jizerou.

Předpokládali, že to bude nějaký potížista. Po zastavení seatu ale zjistili, že ho řídí maminka, která veze v takzvaném vajíčku na přední sedačce plačící tříměsíční holčičku s akutními zdravotními problémy na pohotovost do Jilemnice. Policisté jí okamžitě nabídlli doprovod, který nejprve nepovažovala za nutný.

Policisté to ale nevzdali a před semafory, které na trase do nemocnice kvůli rekonstrukci silnice na čtyřech místech brzdí plynulost dopravy, ji předjeli. Potom jí světelným nápisem na vozidle dali znamení k tomu, aby se zařadila za ně, a tímto několikakilometrovým úsekem ji provezli se zapnutými majáky až do Jilemnice.

„Maminka za tuto pomoc byla vděčná a policistům pprap. Pavlu Pudlovi a nstržm. Mgr. Vojtěchovi Přibylovi z obvodního oddělení v Rokytnici nad Jizerou a v Harrachově poděkovala emotivním dopisem, který už dnes obdrželo vedení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT