Policisté navštívili děti ve Ktové na škole v přírodě

30.06.2021 15:54:18 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Český ráj,Turnov

Policisté navštívili děti ve Ktové na škole v přírodě

Čtvrteční dopoledne 24. června pro účastníky školy v přírodě ve Ktové bylo v duchu adrenalinového policejního zásahu. Na místo dorazila jako první hlídka AMOK z územního odboru Semily.

„Kolegové se zapnutým majákem dorazili na místo konání školy v přírodě a nic netušícím žákům základní školy sehráli mále divadlo, když zadrželi pana učitele, který dle zbytku učitelského sboru zlobil a musel být potrestán. Samozřejmě se jednalo o nadsázku a v momentě, kdy policisté zmizeli spolu s nešťastným panem učitelem opodál od žáků, kteří zadření pana učitele s radostí oslavovali, byl propuštěn," sdělila preventistka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Markéta Razáková.

Policisté poučili děti ve škole v přírodě ve Ktové<br />Autor: Archiv Policie ČR Policisté z AMOK hlídky po svém velkolepém úvodu s dětmi hovořili o své práci. Všichni přítomní si mohli vyzkoušet a prohlédnout, co vše nosí takový policista na sobě a při sobě. O pár chvil později dorazili na místo i policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kteří dětem přivezli ukázat vozidlo Škoda Superb v civilním provedení, určené pro skrytý dohled a dále také motorku BMW v barvách policie.

„Celým dopolednem provázely policistky z oddělení tisku a prevence, které odpovídaly na zvídavé otázky dětí a besedovaly o jejich bezpečí, obzvláště nyní během letních prázdnin. Na konci si pro velký zájem všichni přítomní pod vedením policistky vyzkoušeli, zda by zvládli splnit minimum 18 kliků, které jsou mimo jiného zapotřebí k přijetí k Policii ČR. Policistky dětem předaly drobné dárky a preventivní materiály," dodala Razáková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ještě před prázdninami proběhla dopravně bezpečnostní akce
O víkendu proběhla dopravně bezpečnostní akce, další budou následovat
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali motorkáře
Policisté kontrolují lokalitu Krkonoš na čtyřkolce
O víkendu se krajští policisté zaměřili na cyklisty
Policejní autobus odhalil téměř 40 hříšníků
Uplynulý týden si policisté posvítili na milovníky rychlé jízdy
V Přepeřské ulici v Turnově došlo ke srážce motocyklisty s autem
Projekt Na kole jen s přilbou rozjíždí jedenáctou sezonu
Policisté přednášeli o prevenci pro mateřské školy v Jilemnici
Policisté v kraji kontrolovali nákladní a autobusovou dopravu
Policisté dohlíželi na správný pohyb na cyklostezkách
Cestu do školy kontrolovali policisté na Komenského náměstí v Semilech
Policisté v kraji se zaměřili na řidiče motocyklů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj podpoří praktickou výuku budoucích zdravotníků se složkami IZS

Liberecký kraj pokračuje v podpoře vzdělávání a propojování praxe se studiem. Nově poskytne dotaci Technické univerzitě v Liberci, konkrétně její Fakultě zdravotnických studií, na konání praktických odborných kurzů pro studenty ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje (IZS LK). Radní na to schválili dotaci ve výši půl milionu korun. „Podpora výuky vychází z dlouhodobé spolupráce mezi Libereckým krajem a Technickou univerzitou v Liberci, ta vychází z memoranda uzavřené 28. listopadu 2023. Na tyto projekty radní vyčlenili v rozpočtu na rok 2026 celkem 1,5 milionu korun," vysvětlila radní pro resort školství a sportu Jitka Skalická.

S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz

Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský úřad Libereckého kraje snížil počet pracovních pozic
Hasiči absolvovali v Lomnici výcvik hašení leteckou technikou
Jarní putování čtvrťáků po historických místech Turnova
Po prvním kole přijímaček zůstává na školách v kraji 700 volných míst
Turnovská ZŠ Žižkova zve na školní jarmark

Nejčtenější články

17.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
18.05.: Botanická zahrada Liberec zve na Den botanických zahrad i oslavu včel
18.05.: Turnov zná výsledky rozboru odpadů z Odpadového dne

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VisionWorks

Vážení zákazníci!

Po 25 letech aktivní činnosti na poli výroby WWW aplikací jsem se po zralé úvaze rozhodl, že přenechám své místo dravému mládí.

Vytvořili jsme společně stovky malých webových stránek a desítky e-shopů i podnikových systémů. S některými z Vás jsem spolupracoval desítky let a věřím, že to byla oboustranně příjemná spolupráce.

Aktuálně již tedy nebudu přijímat nové zákázky. Pokud ale máte stále funkční web z mé produkce, můžete nadále počítat s mou podporou!

S pozdravem Váš Jiří Šálek

VisionWorks

Vážení zákazníci!

Po 25 letech aktivní činnosti na poli výroby WWW aplikací jsem se po zralé úvaze rozhodl, že přenechám své místo dravému mládí.

Vytvořili jsme společně stovky malých webových stránek a desítky e-shopů i podnikových systémů. S některými z Vás jsem spolupracoval desítky let a věřím, že to byla oboustranně příjemná spolupráce.

Aktuálně již tedy nebudu přijímat nové zákázky. Pokud ale máte stále funkční web z mé produkce, můžete nadále počítat s mou podporou!

S pozdravem Váš Jiří Šálek

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT