Policisté připravují kvůli Rally Bohemia bezpečnostní opatření

12.07.2013 06:35:52 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Policisté připravují kvůli Rally Bohemia bezpečnostní opatření

Ve dnech 12. až 14. července 2013 proběhne na území Libereckého kraje 40. ročník automobilové soutěže Rally Bohemia. V souvislosti s jejím konáním připravuje policie bezpečnostní opatření zaměřená na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, průjezdnost příjezdových komunikací, ale i na bezpečnost závodníků a diváků.

Policisté budou rovněž dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu ze strany soutěžících při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami a v  neposlední řadě i na veřejný pořádek.

Soutěž proběhne na území tři okresů Libereckého kraje - Liberec, Jablonec a Semily. „Při rychlostních zkouškách budou muset motoristé počítat s uzavírkami silnic, případně s dočasným omezením provozu na přístupových komunikacích. Ty budou řádně označené dopravním značením a rovněž budou v jejich blízkosti situaci monitorovat také policisté," sdělila mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.

Během dvou dnů trvání mezinárodní automobilové soutěže se na bezpečnostním opatření vystřídají bezmála čtyři desítky policistů, a to zejména z dopravních inspektorátů jednotlivých územních odborů, na jejichž teritoriu bude rally probíhat, a dále pak oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Na opatření se budou podílet jako výpomoc rovněž policisté z Polské republiky, kteří budou vykonávat svou činnost ve společných hlídkách s policisty z Územního odboru Jablonec nad Nisou.

„Žádáme všechny motoristy, ale i diváky, aby respektovali pokyny jak pořadatelské služby, tak i policistů a respektovali dopravní značení. Z důvodu vlastní bezpečnosti pak vyzýváme diváky, aby se zdržovali pouze na místech a v zónách k tomu určených a výhradně vyčleněných pro bezpečné sledování závodu," apeluje mluvčí Vlasta Suchánková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V sobotu bude Jablonecko a Pojizeří po roce opět hostit Rally Bohemia

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT