Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu

08.07.2019 22:00:15 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu

O uplynulém prodlouženém víkendu pokračovala na celém území Libereckého kraje celorepubliková druhá část dopravně bezpečnostní akce nazvaná Letní prázdniny. Do akce se ve dnech 4. až 6. července 2019 zapojilo na 90 policistů jak z dopravní, tak i pořádkové služby.

Policisté tak častými kontrolami reagují na nepříznivý vývoj nehodovosti v období letních prázdnin v minulých letech ve snaze ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu. Letní měsíce se řidiči více vydávají na cesty, které jsou mnohdy dlouhé. Mnohdy přeceňují své schopnosti a může se u nich projevit únava. Letní počasí také více ovlivňuje pozornost řidičů.

„Během akce se policisté zaměřili na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, držení hovorového nebo zázanamového zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Hlídky se zaměřily také na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," upřesnila krajská tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Policisté na území Libereckého kraje zkontrolovali 1049 vozidel. Zjistili 180 dopravních přestupků, z nichž 15 oznámili příslušnému správnímu orgánu. Zbylých 165 přestupků vyřídili v příkazním řízení na místě uložením blokových pokut v celkové výši 50 500 korun.

„Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči dopustili, byl v 70 případech špatný technický stav vozidla. Nepoužití bezpečnostních pásů bylo druhým nejčastějším prohřeškem, a to celkem ve 33 případech a v pěti případech neopoužití zádrženého systému. Maximální povolenou rychlost překročilo celkem osm řidičů. Celkem sedm řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu, kdy u nich policisté naměřili hodnotu do 1 promile a jejich jednání bylo kvalifikováno jako přestupek. Jeden z řidičů se vydal do provozu pod vlivem drog. V pěti případech nepředložili řidiči doklad o pojištění odpovědnosti a v dalších pěti případech neměli u sebe řidiči řidičský průkaz. V jednom případě uložili policisté řidiči kauci ve výši 15 000 korun," shrnula Šrýtrová.

Ani motocyklisté neunikli pozornosti policistů. S těmi řešili policisté celkem šest dopravních přestupků, kdy jeden oznámili správnímu orgánu a v pěti případěch za ně uložili blokové pokuty na místě ve výši 1 900 korun. „Všem řidičům, kteří se vydají v letním období na cesty, doporučujeme, aby si trasy dopředu plánovali, počítali v souvislosti s možnými uzavírkami a objížďkami i s časovou rezervou a hlavně aby nepřeceňovali své schopnosti a nepodceňovali únavu," dodala policejní mluvčí.

Statistika dopravních nehod v Libereckém kraji

v období od 1. - 6. července

2019    2018         
Celkem DN 60 62
Úmrtí 1 1
Těžké zranění 0 8
Lehké zranění 25 17
Alkohol u viníka DN 6 8

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiče na silnici I/35 v úseku Liberec - Hodkovice čekají uzavírky
Policie se na začátku prázdnin zaměří na bezpečnost v silničním provozu
Při krajské akci Tispol policisté zkontrolovali 340 vozidel
Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT