Aktuality strana 2860
Kam za sportem v Pojizeří od 17. do 19. února
17.02.2012 | SPORT | Jablonec nad Jizerou
Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 17. do neděle 19. února. Kromě hokejů pokračují opět i halové kolektivní soutěže. Na sněhu se pak bude za pomoci motorů jezdit na Nouzově a za pomoci lyží v jilemnickém areálu Hraběnka. | více
Nejezděte, žádají silničáři
16.02.2012 | ZPRÁVY | Harrachov
Tak špatně na tom silničáři v Libereckém kraji o letošní zimě ještě nebyli. Vydatné sněhové přeháňky a silný vítr jim značně komplikují údržbu silnic. A nejsou schopni je udržet sjízdné. Dvanáct vozovek v kraji bylo ve středu večer uzavřeno, na dalších 18 platilo omezení. Uzavřený je pro kamiony stále také hraniční přechod v Harrachově. | více
Nalezeno článků: 30763, zobrazeno: 28591-28600
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Uzavření Sběrného dvora Vesecko na přelomu roku 2025 a 2026
Sběrný dvůr Vesecko bude přechodně uzavřen od úterý 23. prosince 2025 do soboty 3. ledna 2026. V tomto roce bude sběrný dvůr naposledy otevřen v pondělí 22. prosince, znovu se otevře v pondělí 5. ledna 2026. Kompostárna na Vesecku je během zimní sezony každoročně uzavřena. Od prosince do konce března je možné bioodpad předávat na Sběrném dvoře Vesecko.
Zemřel Jan van den Bos – osobnost pro obnovu krkonošských lesů
V minulých dnech nás zastihla smutná zpráva, že 3. listopadu v Nizozemsku zemřel Jan van den Bos. Ten byl bývalým ředitelem nizozemské nadace FACE (Forests Absorbing Carbondioxide Emissions) a jednou z klíčových osobností novodobé historie Krkonošského národního parku. Právě jeho rozhodnutí stálo na počátku mimořádného projektu obnovy krkonošských lesů, které byly v 70. a 80. letech minulého století těžce poškozeny kyselou depozicí. Nadace FACE se v letech 1992-2002 zásadním způsobem podílela na jejich obnově a pomohla nastartovat přechod k přírodě blízkým způsobům hospodaření. Projekt, který byl ve své době světově ojedinělý, znamenal pro Krkonošský národní park obrat a návrat k jeho skutečnému poslání - ochraně a obnově přírody.
Nejnovější články
Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
V poslední den roku lákají v Semilech na Silvestrovské bruslení
Tříkrálový koncert rozezní Erbovní sál jilemnického muzea
Ohlédnutí za Vánočními řemeslnickými trhy v Turnově 2025
Pyrotechnika do národního parku nepatří!
Nejčtenější články
27.12.: Ohlédnutí za Vánočními řemeslnickými trhy v Turnově 2025
26.12.: Vánoce v Turnově na ledu i ve vodě
27.12.: Pyrotechnika do národního parku nepatří!
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.