Policisté v kraji kontrolovali nákladní a autobusovou dopravu
20.05.2021 21:47:56 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála,Harrachov,Liberecký kraj
Na důkladnou kontrolu převážně nákladních automobilů, kamionů a autobusů se během uplynulého týdne v rámci celorepublikové akce ROADPOL zaměřili policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
Ve dnech 12. a 13. května na vytipovaných stanovištích - na silnici I/38 v Jestřebí na Českolipsku, I/10 na Malé Skále na Jablonecku, I/10 na hraničním přechodu Harrachov na Semilsku, I/13 v Rynolticích na Liberecku policisté kontrolovali, jak jsou dodržována pravidla silničního provozu spojená s autobusovou a nákladní dopravou.
Policisté dále kontrolovali, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků, zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami řidičů, zjišťovali technický stav vozidel, dodržování maximální povolené rychlosti, dále také upevňování nákladu, hmotnostní limity a přepravu nadměrných nákladů. V neposlední řadě se zaměřili na kontrolu dodržování všech zákonných ustanovení souvisejících s provozem na pozemních komunikacích a na problematiku spojenou s pašováním drog, kradenými věcmi a ilegální přepravou zbraní a ilegální migrací.
K nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení vozidel využívali policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje speciální služební vozidlo Mercedes.
„Do akce bylo zapojeno na dvě desítky dopravních policistů. Během akce zkontrolovali celkem 48 vozidel, z toho 30 nákladních vozidel z České republiky a 16 cizinců. Porušení zákona zjistili celkem u 14 řidičů, z toho u pěti nákladních vozidel. V sedmi případech vyřešili přestupky na místě uložením blokové pokuty příkazem na místě v celkové výši 7500 korun a v sedmi případech přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání," sdělila koordinátorka prevence KŘ Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.
Jednalo se podle mluvčí zejména o porušení v oblasti sociálních předpisů, tedy z.č. 111/1994 Zákona o silniční dopravě - nesprávné používání tachografu tj. nevyplněný záznamový list, propadlé ověření, nevedení záznamu - přepínání režimů práce apod., nevyhovující technický stav, nedostatky v dokumentech řidiče, či dopravce a porušení ADR např. oranžové tabulky nesplňují požadavky, nesprávně zajištěný náklad.
„Pozitivní zjištění bylo, že během kontrol nebyl nikdo z kontrolovaných řidičů pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Policisté dopravní a pořádkové služby budou i nadále provádět kontroly nákladních vozidel i autobusů, a to i v rámci běžného výkonu služby při silničních kontrolách na celém území Libereckého kraje," dodala Vladimíra Šrýtrová.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)
Související články
Policisté dohlíželi na správný pohyb na cyklostezkách
Cestu do školy kontrolovali policisté na Komenského náměstí v Semilech
Policisté v kraji se zaměřili na řidiče motocyklů
O čarodějnicích zkontrolovali 393 řidičů, v Semilech jeden bez řidičáku
Policisté i Tým silniční bezpečnosti kontrolovali cyklostezky
Jak si řidiči vedli při Speed marathonu v Libereckém kraji?
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Policisté předávali materiály s policejní tématikou do nemocnic
VIDEO: Policisté zadrželi motocyklistu po honičce Turnovskem
Policisté potěšili děti záchranářů, policistů, hasičů i státních úředníků
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Šestnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody opět vyhlašuje oblíbenou fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky a hledá nejkrásnější snímky tohoto pohoří pro vznik benefičního kalendáře. Do šestnáctého ročníku mohou zájemci zaslat maximálně čtyři fotografie Jizerských hor, a to nejpozději do 5. června 2026. Více podrobností na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
Kominíky a jejich řemeslo představí Eva Bažantová
Maloskalské volejbalistky slaví historické vítězství, muži nejhůř třetí
Nejčtenější články
27.03.: V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
26.03.: Divokou Severní Makedonií provede Pavla Bičíková
26.03.: Turistické cíle v Českém ráji loni přilákaly statisíce návštěvníků
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.