Policisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence nalezeného v kontejneru

13.02.2017 12:04:49 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence nalezeného v kontejneru

Aktualizováno: Případem nalezeného tělíčka novorozence v odpadovém kontejneru v Liberci se od počátku zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Kriminalisté zatím nevědí, kdo novorozeně do kontejneru odložil, a proto žádají o pomoc veřejnost.

„V sobotu 11. února zhruba v 11.20 přijal důstojník operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prostřednictvím tísňové linky 158 informaci o nálezu mrtvého těla novorozence, kterého v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci objevil náhodný svědek," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisty zajímá pohyb lidí a vozidel v místě nálezu, a to v časovém úseku od 10. února do 11.15 dne 11. února. Pomoci by také mohli řidiči vozidel, která jsou vybavena kamerovým systémem a disponují jakýmkoliv obrazovým materiálem vztahujícím se k místu nálezu a uvedenému času. Tyto kamerové záznamy by mohly kriminalistům velmi pomoci při vyšetřování, proto prosí veřejnost o jejich poskytnutí. Kriminalisté oslovují současně i řidiče taxi služby, řidiče městské hromadné dopravy včetně cestujících, aby se jim ozvali, pokud v dané době a v uvedeném místě zpozorovali cokoliv neobvyklého nebo podezřelého.

Vyšetřovatelé svůj zájem samozřejmě soustřeďují také na samotnou matku novorozence. Jde o ženu, která byla těhotná a nyní je viditelně po porodu a bez dítěte. Policisté odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Policisté se obracejí rovněž na zaměstnance lékáren, kde neznámá žena mohla požadovat léky na poporodní komplikace nebo takové problémy alespoň konzultovat. Do kontaktu s ní mohli přijít i zdravotníci, kteří jí mohli v nedávné době asistovat při domácím porodu, a nebo byli o takovou pomoc požádáni.

„Policisté připouštějí, že místo nálezu novorozence nevylučuje tu možnost, že ho sem pachatel dopravil z kteréhokoliv jiného regionu republiky, a nebo i ze sousedního Polska nebo Německa. Veškeré informace, které s případem nálezu mrtvého novorozence mohou souviset, prosím sdělte policistům na kterékoliv služebně Policie ČR nebo kontaktujte známou tísňovou linku 158. Děkujeme za pomoc," doplnila policejní mluvčí.

Aktualizace 13. 2. 2017 15.00:

V pondělí 13. února proběhla na Ordinariátu soudního lékařství Krajské nemocnice Liberec pitva novorozeněte nalezeného v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci. V rámci ní bylo zjištěno, že se dítě narodilo zdravé, donošené, v 9. měsíci těhotenství.

„Způsob, jakým dítě zemřelo, nelze v tuto chvíli s ohledem na vyšetřování sdělovat. V souvislosti s trestní kvalifikací zvažují kriminalisté dvě možnosti, a to podezření ze zločinu vraždy s trestní sazbou 15 - 20 let, nebo zločinu vraždy novorozeného dítěte matkou, kde se trestní sazba pohybuje v rozmezí 3 - 8 let," upřesnila krajská tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přiběhla bosá na policejní služebnu v Turnově. Utekla před násilníkem
Po srážce se čtyřkolkou horské služby zemřel neopatrný lyžař
Při střetu s vlakem v Liberci utrpěla zranění nezletilá osoba
Mladík se do budovy nádraží v Liberci dobýval sekáčkem
Po srážce s vlakem v Košťálově zemřelo nezletilé dítě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hokejisté Turnova zvou na dětský den na ledě
Výsledky mládeže HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT