Policisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence nalezeného v kontejneru

13.02.2017 12:04:49 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence nalezeného v kontejneru

Aktualizováno: Případem nalezeného tělíčka novorozence v odpadovém kontejneru v Liberci se od počátku zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Kriminalisté zatím nevědí, kdo novorozeně do kontejneru odložil, a proto žádají o pomoc veřejnost.

„V sobotu 11. února zhruba v 11.20 přijal důstojník operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prostřednictvím tísňové linky 158 informaci o nálezu mrtvého těla novorozence, kterého v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci objevil náhodný svědek," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisty zajímá pohyb lidí a vozidel v místě nálezu, a to v časovém úseku od 10. února do 11.15 dne 11. února. Pomoci by také mohli řidiči vozidel, která jsou vybavena kamerovým systémem a disponují jakýmkoliv obrazovým materiálem vztahujícím se k místu nálezu a uvedenému času. Tyto kamerové záznamy by mohly kriminalistům velmi pomoci při vyšetřování, proto prosí veřejnost o jejich poskytnutí. Kriminalisté oslovují současně i řidiče taxi služby, řidiče městské hromadné dopravy včetně cestujících, aby se jim ozvali, pokud v dané době a v uvedeném místě zpozorovali cokoliv neobvyklého nebo podezřelého.

Vyšetřovatelé svůj zájem samozřejmě soustřeďují také na samotnou matku novorozence. Jde o ženu, která byla těhotná a nyní je viditelně po porodu a bez dítěte. Policisté odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Policisté se obracejí rovněž na zaměstnance lékáren, kde neznámá žena mohla požadovat léky na poporodní komplikace nebo takové problémy alespoň konzultovat. Do kontaktu s ní mohli přijít i zdravotníci, kteří jí mohli v nedávné době asistovat při domácím porodu, a nebo byli o takovou pomoc požádáni.

„Policisté připouštějí, že místo nálezu novorozence nevylučuje tu možnost, že ho sem pachatel dopravil z kteréhokoliv jiného regionu republiky, a nebo i ze sousedního Polska nebo Německa. Veškeré informace, které s případem nálezu mrtvého novorozence mohou souviset, prosím sdělte policistům na kterékoliv služebně Policie ČR nebo kontaktujte známou tísňovou linku 158. Děkujeme za pomoc," doplnila policejní mluvčí.

Aktualizace 13. 2. 2017 15.00:

V pondělí 13. února proběhla na Ordinariátu soudního lékařství Krajské nemocnice Liberec pitva novorozeněte nalezeného v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci. V rámci ní bylo zjištěno, že se dítě narodilo zdravé, donošené, v 9. měsíci těhotenství.

„Způsob, jakým dítě zemřelo, nelze v tuto chvíli s ohledem na vyšetřování sdělovat. V souvislosti s trestní kvalifikací zvažují kriminalisté dvě možnosti, a to podezření ze zločinu vraždy s trestní sazbou 15 - 20 let, nebo zločinu vraždy novorozeného dítěte matkou, kde se trestní sazba pohybuje v rozmezí 3 - 8 let," upřesnila krajská tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přiběhla bosá na policejní služebnu v Turnově. Utekla před násilníkem
Po srážce se čtyřkolkou horské služby zemřel neopatrný lyžař
Při střetu s vlakem v Liberci utrpěla zranění nezletilá osoba
Mladík se do budovy nádraží v Liberci dobýval sekáčkem
Po srážce s vlakem v Košťálově zemřelo nezletilé dítě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT