Policisté v Liberci zajistili další varnu pervitinu

27.10.2015 22:36:02 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policisté v Liberci zajistili další varnu pervitinu

Kriminalisté Toxi týmu spolu s policisty z Územního odboru Liberec provedli po několikaměsíčním dokumentování trestné činnosti razii v jednom z libereckých bytů. Zadrželi tři osoby, které se různým způsobem podílely na výrobě drog.

Nepořádek, všudypřítomné chemikálie a zápach - to čekalo na policisty z toxi týmu a pořádkové policisty při razii proti třem narkomanům v jednom z bytů v centru Liberce, v němž bezmála rok vyráběli pervitin.

Kriminalisté velice aktivní trojici - druha (49) s družkou (31) a jejich kamaráda (50) - sledovali několik měsíců. Pervitin se v bytě začal intenzívně vyrábět v říjnu loňského roku. Právě v té době u sebe dvojice ubytovala společného kamaráda, který měl již z minulosti bohaté zkušenosti s výrobou pervitinu. Dvojici přišel kamarád velmi vhod. Jak žena, tak i muž byli závislí na pervitinu a přistěhování kamaráda pro ně znamenal nejen stálý přísun potřebné dávky drogy, ale i přivýdělek z jejího prodeje.

Zajištěné věci v bytě v Liberci, kde se vařil pervitin<br />Autor: Archiv Policie ČR V bytě, kde trojice pohromadě přebývala, měl 50letý muž vše potřebné k výrobě pervitinu. „Tedy kromě chemikálií, léků s obsahem pseudoefedrinu a dalších příměsí, i podomácku vystavěnou varnu středního typu. Léky potřebné k výrobě pervitinu si obstarával v sousedním Polsku. Vlakem vždy dojel do Hrádku nad Nisou a do polské lékárny chodíval pěšky. Pak se stejnou cestou vracel „s nákupem" zpět do Liberce," sdělil vedoucí Toxi týmu poručík Pavel Folprech.

Muž ve věku 50 let byl tedy hlavním výrobcem bílého prášku, jeho ubytovatelé mu občas vypomáhali, častěji se ale podíleli na prodeji drogy v ulicích Liberce. Jejich odběratelé se dají počítat na desítky, vždy se jednalo o osoby starší 18 let. Kriminalisté trojici zadrželi, v bytě pak zajistili i varnu pervitinu s několika gramy vyrobené drogy. Té 50letý muž od října 2014, kdy se k dvojici přistěhoval, vyrobil zhruba 360 gramů. Vzhledem k tomu, že si za jeden gram účtoval tisíc korun, jeho roční výdělek mohl dosahovat bezmála čtyři sta tisíc korun. Peníze sloužily zejména k uspokojení základních životních potřeb - jídlo, pití, a dále k nákupu chemikálií a léků k další výrobě.

Všichni tři zadržení, kteří byli značně překvapeni nečekaným policejním zásahem, který proběhl v brzkých ranních hodinách - jsou již obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Partnerské dvojici hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let, 50letému muži až desetiletý trest. Tento muž není navíc policistům neznámý. V jejich síti uvízl již v roce 2009, kdy jej zadrželi rovněž v souvislosti s výrobou pervitinu.

Zajištěné věci v bytě v Liberci, kde se vařil pervitin<br />Autor: Archiv Policie ČR V tomto roce již se kriminalistům speciálního týmu Toxi vyhledat, odhalit a zadokumentovat v celém Libereckém kraji 119 případů distribuce, výroby či držení drog a v souvislosti s tím zajistit šest varen pervitinu. Od počátku vzniku Toxi týmu, tedy od března 2014, skončilo v rukou policistů již 28 varen pervitinu.

Naposledy zasahovali kriminalisté v jednom z bytů rovněž v centru Liberce, a to v červenci. V bytě, kde s mužem (48) a jeho družkou (31) žili i dvě nezletilé děti, byla výroba pervitinu na denním pořádku. Sám 48letý muž se v Liberci řadil mezi „legendy" na poli výroby pervitinu. Této protizákonné činnosti zasvětil bezmála celý svůj život. Výrobě drog se „věnoval" od svých osmnácti let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští policisté zadrželi dealera pervitinu
Na protidrogovou politiku kraj vloni vydal přes 8 milionů korun
Toxi tým v centru Liberce zatkl pár, který se věnoval výrobě pervitinu
Řidič převážel přes Harrachov z Polska tajně léky pro výrobu drog
Krajští kriminalisté rozbili síť dealerů pervitinu, která působila v Pojizeří

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT