Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu

21.10.2020 09:42:12 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála,Turnov,Liberecký kraj

Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu

Ve dnech 14. až 16. října 2020 probíhala na území Libereckého kraje celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, tentokrát zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu.

Na důkladnou kontrolu převážně nákladních automobilů, kamionů a autobusů se během uplynulého týden v rámci celorepublikové akce ROADPOL zaměřili policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Ve dnech 14. až 16. října na vytipovaných stanovištích - na silnici I/38 v Jestřebí na Českolipsku, I/10 na Malé Skále na Jablonecku, I/35 v Ktové u Turnova, I/13 v Rynolticích na Liberecku kontrolovali, jak jsou dodržována pravidla silničního provozu spojená s autobusovou a nákladní dopravou.

„Policisté dále kontrolovali, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků, zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami řidičů, zjišťovali technický stav vozidel, dodržování maximální povolené rychlosti, dále také upevňování nákladu, hmotnostní limity a přepravu nadměrných nákladů. V neposlední řadě se zaměřili na kontrolu dodržování všech zákonných ustanovení souvisejících s provozem na pozemních komunikacích a na problematiku spojenou s pašováním drog, kradenými věcmi a ilegální přepravou zbraní a ilegální migrací," shrnula koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

K nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení vozidel využívali policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje speciální služební vozidlo Mercedes.

 „Do akce bylo zapojeno na dvě desítky dopravních policistů. Během akce zkontrolovali celkem 53 vozidel, z toho 47 nákladních vozidel z České republiky a jednoho cizince. Porušení zákona zjistili celkem u 27 řidičů. V 15 případech vyřešili přestupky na místě uložením blokové pokuty příkazem na místě v celkové výši 16 200 korun a ve 12 případech přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. Nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to celkem v 10 případech," upřesnila Vladimíra Šrýtrová.

V 11 případech - u řidičů nákladních vozidel - policisté zjistili porušení v oblasti sociálních předpisů, tedy z.č. 111/1994 Zákona o silniční dopravě - nesprávné používání tachografu tj. nevyplněný záznamový list, propadlé ověření, nevedení záznamu - přepínání režimů práce apod., z čehož 7 přestupků se týkalo nedodržení bezpečnostních přestávek a doby jízdy. V jednom případě zjistili u jednoho nákladního vozidla překročení hmotnostního limitu.

„Pozitivní zjištění bylo, že během kontrol nebyl nikdo z kontrolovaných řidičů pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek," podotkla policejní mluvčí.

Policisté kontrolovaným řidičům zároveň během akce rozdávali informační samolepky s tématikou Záchranářská ulička a také tzv. Kartu první pomoci a Jak správně postupovat při nehodě nebo poruše. Ze zkušenostní policistů je zřejmé, že je stále mnoho řidičů, kteří tyto základní informace neznají či se podle těchto pravidel nechovají, proto je nutné jim tyto informace neustále připomínat.

„Policisté dopravní a pořádkové služby budou i nadále provádět kontroly nákladních vozidel i autobusů, a to i v rámci běžného výkonu služby při silničních kontrolách na celém území Libereckého kraje," doplnila Šrýtrová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření
Krajští policisté kontrolují chování návštěvníků Krkonoš
Policisté i v Libereckém kraji kontrolují dodržování nařízení vlády
Policisté se služebním autobusem opět odhalili několik hříšníků
Policisté věnují pozornost viditelnosti chodců a cyklistů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT