Policisté vykázali hulváta ze společného obydlí

18.03.2011 19:01:09 | Autor: TK | Rubrika: KRIMI | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Policisté vykázali hulváta ze společného obydlí

Zvláštní představu o chování má 25 letý muž z Rokytnice nad Jizerou. Ten se po dobu přibližně jednoho roku nevybíravým způsobem choval ke svým opatrovníkům, se kterými žije ve společné domácnosti.

Muž z obydlí zcizoval různé věci za účelem jejich zpeněžení a ve vztahu k 66 leté ženě a 64 letému muži se choval agresivně, vulgárně jim nadával, urážel je a vše stupňoval až do té míry, že jim vyhrožoval fyzickou újmou a následně smrtí. Policisté pro jeho chování neměli pochopení a využili jedno z oprávnění, kdy lze takové jedince vykázat ze společného obydlí, a to až na dobu 10 dnů.

„Toto oprávnění policisté v plné míře využili. Na poškozených teď zůstává, zda si desetidenní lhůtu bez agresora prodlouží. O tom již však nemohou rozhodnout policisté, ale soud na který se musí poškození obrátit," doplnila k případu tisková mluvčí Policie ČR v Semilech Soňa Šídová.

Další zásahy policie najdete v rubrice KRIMI

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT