Poločasové vedení Jablonečku v Ústí nakonec body nepřineslo

26.04.2015 15:23:02 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V dalším kole divize zavítali fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou do Ústí nad Orlicí. V poločase hosté vedli brankou Žitky, ale domácí dokázali dvěma góly skóre otočit ve svůj prospěch.

Ústí n. O. - Jablonec n. J. 2:1 (0:1)

Na hřiště Ústí, které se na jaře potýká s mizernou formou, přijeli hosté s třemi dorostenci a téměř bez náhradníků. Proto bylo překvapení, že se celý první poločas hrál v jablonecké režii. Domácí si vypracovali dvě brankové příležitosti, které vychytal Repáň. Jablonecký celek byl fotbalovější a pohyblivější. První šanci neproměnil Žitka, v další šanci Povr již překonal brankáře, ale obránce stačil míč vykopnout z prázdné branky. Ve 28. minutě se již hosté mohli radovat. Povr z brankové čáry vyslal střílený centr před branku, kam si naběhl Žitka a překonal bezmocného Krátkého. Jablonec nadále kontroloval hru a do poločasu těsné vedení udržel.

Po přestávce nastoupili domácí s velkým odhodláním výsledek otočit. Jablonec se dostal pod tlak, zejména kvůli chybám v rozehrávce. Domácí měli jednu standardku za druhou, ale jejich největší zbraň jim dlouho nevycházela. Míče lítaly vedle a Jablonečtí měl několikrát štěstí. V 61. minutě hrubě chyboval Kozel a Felcman nabídku s díky proměnil. O sedm minut později následovala znovu špatná a nesmyslná rozehrávka, po které hosté ztratili míč, následoval centr před branku, kam si naběhl volný Vaňous, jenž hlavou otočil skóre. Domácí byli na koni a Jabloneckým nedovolili výrazně ohrozit Krátkého a vyrovnat. Naopak mohli ještě navýšit vedení, když nastřelili tyč a z následné dorážky břevno.

„Náš tým neměl sílu na zdramatizování, body tak zůstali doma. Rozhodla naše pasivita ve druhém poločase, což je škoda, protože na domácích bylo vidět, že se nenacházejí v dobrém psychickém rozpoložení. Na body tady bylo neskutečně blízko," dodal k zápasu asistent trenér Sokola Jablonec nad Jizerou David Holman.

Branky: 61. Felcman, 68. Vaňous - 28. Žitka. Rozhodčí: Průcha - Němec, Brychta, ŽK: 1:5. Diváků: 170. Jablonec n. J.: Repáň - Helm, Karásek, Halama, Kozel - Krejčík, Ferenc, Povr, Žitka - Chropůvka (56. Vitkovič), Dressler (75. Králíček).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek šestého jarního kola

Další divizní utkání: Anglický týden zakončili turnovští fotbalisté výhrou v Letohradě