Poplatek za svoz odpadu v Turnově zůstal 660 korun, připravují změny

07.01.2021 07:24:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Poplatek za svoz odpadu v Turnově zůstal 660 korun, připravují změny

Finanční odbor Městského úřadu Turnov upozorňuje občany, že pro rok 2021 činí poplatek za svoz komunálního odpadu 660 Kč/osoba/rok, tedy stejně jako už od roku 2017, a občané ho mohou uhradit na několika místech.

Kde můžete uhradit v Turnově poplatek za svoz odpadu:

1/ na Městském úřadě Turnov, ul. Antonína Dvořáka 335, finanční odbor, l. poschodí, kancelář č. 202 a to ve dnech pondělí a středa od 9.00 do 11.00 a od 13.00 do 16.00 hodin., kde je možné rovněž uplatnit a předložit doklady, týkající se úlev a vyřešit případné nedoplatky, přeplatky, /splátky/.

2/ v Regionálním turistickém informačním centru (Turnovské památky a cestovní ruch v Turnově, ul. Skálova 84, Turnov) ve dnech pondělí až pátek od 9.00 do 16.00 hodin. V sobotu je v rámci nouzového stavu zavřeno. Zde pouze do 31.3.2020!

3/ nebo bezhotovostní platbou na účet města Turnov č. 50032-1263075359/0800.

Pro správné zařazení úhrady poplatku je nezbytné uvedení variabilního symbolu, který získají občané od správce poplatku: Pavlína Hozdecká: e-mail: p.hozdecka @mu.turnov.cz, tel. č.: 481 366 214 či Zdeňka Salačová: e-mail: z.salacova@mu.turnov.cz, tel. č.: 481 366 202. Tento variabilní symbol zůstává stejný i pro platby v dalších letech.

Nárok na úlevu ve výši 330 Kč mají poplatníci:
a) kteří v příslušném roce dovrší 75 a více let,
b) kteří v příslušném roce dovrší 3 let,
c) osoby s průkazem ZTP a ZTP/P - pouze na základě předložení průkazu,
d) studenti do 26 let, kteří jsou ubytováni během studia mimo své trvalé bydliště (doložením potvrzení ze školy, příp. i dokladu o ubytování).
A další osvobození a slevy viz platná obecně závazná vyhláška.

Slevu, týkající se třídění odpadů za rok 2020, naleznete na internetových stránkách a o tuto částku Vám bude ponížen poplatek v roce 2021 (jedná se o úlevu uvedenou v souboru za měsíc říjen 2020).

Sleva se poskytuje pouze do výše poloviny sazby poplatku tj. u občanů bez dalších úlev a jedná se o částku maximálně 330 Kč a u občanů, kteří již mají úlevu např. z výše uvedených úlev /75let, ZTP, studenti/ jedná se o úlevu maximálně ve výši 165 Kč.

Sleva se poskytuje pouze občanům, kteří nemají žádný dluh vůči městu a poplatek zaplatí ve stanoveném termínu - poplatek je splatný ve dvou stejných splátkách, vždy nejpozději do 31. března a do 30. září příslušného kalendářního roku nebo může být zaplacen jednorázově, a to do 31. března příslušného kalendářního roku.

Případné reklamace na celkovou výši slevy za třídění odpadu (období listopad 2019 - říjen 2020) vyřizuje odbor životního prostředí tel. č.: 481 366 161 (pí. Sedláková).

Na konci roku dojde ke změnám ve třídění odpadů v Turnově

Zatímco dnes podle statistik třídí Turnováci 40 procent odpadu, tak v budoucnu má tento podíl vzrůst na 55 procent i více. U každého domu proto budou čtyři popelnice - směsný odpad, plasty, papír a bioodpad. Město Turnov totiž uspělo s žádostí o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, získá z něj sedm milionů korun s dofinancováním 1,1 milionu a za ně nakoupí 5 500 barevných popelnic na tříděný odpad, které rozdá lidem.

Popelnice na směsný odpad lidem zůstanou, budou se ovšem vyvážet namísto jednou týdně už jenom dvakrát za měsíc. Plasty a papír se mají svážet jednou měsíčně, bioodpad pak každý týden. Turnovská radnice během roku 2021 rozjede informační kampaň pro občany. Projekt "čtyř popelnic" má být spuštěn v listopadu 2021.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech zvýší poplatek za odpady na 800 korun na osobu
Harrachovští rozhodli o poplatku za odpady, rozpočet určí až později
Představují šest návrhů participativního rozpočtu Tvoříme Turnov 2020
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Město Turnov šetří energii díky tříděnému sběru odpadů
V Turnově přemístili sběrné místo z Koňského trhu do Trávnice
Třídit odpad smí jen zdravé domácnosti
Kompostér na Výšince v Turnově funguje
Turnov má nová místa pro tříděný odpad
V Turnově radí, jak správně používat podzemní kontejnery
V Turnově přemístili kontejnery od Billy a Střelnice
Poplatek za komunální odpad je v roce 2017 v Turnově 660 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V kraji pomáhají vyučujícím s nadanými dětmi proškolené metodičky

Již pátým rokem mohou školy a pedagogičtí pracovníci v Libereckém kraji využívat konzultací a podpory, kterou poskytují pracovnice projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Libereckém kraji, aby mohli co nejkvalitněji pečovat o nadané žáky. „Metodičky pomáhají s rozpoznáváním nadaných dětí ve třídě, doporučují nejvhodnější metody práce s nimi i s celou třídou, spolupracují s pedagogicko-psychologickými poradnami z celého kraje. Podporují nejen jednotlivé učitelky, ale umí také nabídnout systémová řešení ředitelům škol," popsal Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skončil 28. ročník Ještědu f Kleci. Jaký měl program a kdo zvítězil?
Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT