Poprvé v historii Memoriálu Ludvíka Koška slavil triumf domácí Turnov

08.03.2023 19:52:14 | Autor: hcturnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Poprvé v historii Memoriálu Ludvíka Koška slavil triumf domácí Turnov

Pomyslné zakončení hokejové sezony mládeže  v regionu každoročně vrcholí turnajem mladších žáků -  Memoriálem Ludvíka Koška v Turnově. Letos se kromě domácího celku HC Turnov 1931 zúčastnila družstva HC Děčín, HC Hronov, HC Kobra Praha a HC Sršni Kutná Hora. Poprvé v historii memoriálu slavil triumf domácí Turnov.

Turnaj se kona o víkendu 4. a 5. března, a je pořádán jako pocta turnovskému hokejistovi a pilotovi 311. čs. bombardovací perutě RAF Ludvíku Koškovi, který v roce 1944 padnul jako válečný hrdina ve Velké Británii.

Jako soupeři byla na účast v turnaji oslovena družstva, která se v soutěžních zápasech nepotkávají a došlo tak k poměření sil mezi různými kraji. 

Pro realizační týmy byl připraven salónek s občerstvením, o které se skvěle postaraly maminky dětí z turnovských mladších žáků, aby si trenéři mohli navzájem vyměňovat poznatky z vedení tréninků, probíhající sezóny apod. Pro hráče a hráčky pak byly připraveny pěkné ceny a trofeje za umístění i individuální ocenění pro nejužitečnějšího hráče/ hráčku týmu, nejlepšího střelce a nejlepšího brankáře z dílny firmy Hošek a syn. K vidění byly pohledné zápasy jako například Turnova s Děčínem nebo Kobry Praha s Děčínem, tak i spíše bojovné utkání, které svedly týmy Hronova a Kutné Hory.

Vývoj turnaje přinesl zajímavé vyústění, kdy poslední zápas v celém dvoudenním turnaji byl zároveň i přímým soubojem o první místo. Toto klání svedl HC Turnov s HC Kobra Praha. Před početnou diváckou kulisou, v napjaté, ale přátelské atmosféře, začali lépe domácí a jejich brzký gól určil další směřování zápasu až k poměrně jednoznačnému vítězství Turnova 7:1.

Poprvé v historii Memoriálu Ludvíka Koška tak slavil triumf domácí tým, a to s plným počtem osmi bodů a impozantním skóre 33:6 a z rukou pana Milana Koška, prasynovce letce Ludvíka Koška, převzali putovní pohár za první místo, z rukou starosty města Turnova pana Ing. Tomáše Hockeho pak zlaté medaile.

Druhá skončila HC Kobra Praha s jedinou prohrou, třetí HC Děčín, na čtvrtém místě se umístil HC Hronov a na pátém HC Sršni Kutná Hora.

Memoriál Ludvíka Koška mladších žáků 2023<br />Autor: Archiv HC Turnov 1931 Konečné pořadí:

1. HC Turnov                4 0 0   33:6     8
2. HC Kobra Praha         3 0 1   26:18   6
3. HC Děčín                  2 0 2   20:13   4
4. HC Hronov               0 1 3   11:22   1
5. HC Sršni Kutná Hora 0 1 3   12:43   1

Individuální trofeje získali za nejlepšího střelce Marek Boháč z Kobry Praha a pro nejlepšího brankáře Jakub Petr z Hronova. I toto ilustruje týmový výkon HC Turnov. I přes celkově nejvyšší počet vstřelených branek a nejméně obdržených branek za tým, putovaly individuální trofeje do konkurenčních týmů.

Poděkování patří hlavnímu sponzorovi turnaje firmě AZ Lešení, dále pak firmám Hotel Bohemia Inn v Turnově, Mypak, Final Obaly, Brož Engineering, MBQ, Kamax, Partners Turnov, Pivovar Hrubý Rohozec, Hošek a syn. Celý hokejový klub a tedy ani tento turnaj by se neobešel bez podpory Města Turnova a sportovního areálu Maškova zahrada.

„Dovolte ještě poděkovat za pomoc s organizací turnaje vedení klubu HC Turnov 1931, rodičům kluků a holek v kategorii mladší žáci za skvělou pomoc. Pavlovi Mlejnkovi, zapisovatelkám a časomíře Nele Opočenské, Elišce Novotné a Kateřině Mocové za evidenci, zapisování a dohled nad správným průběhem, rozhodčím Aleši Koňákovi, Davidovi Koňákovi, Martinovi Špinkovi a Davidovi Novotnému za skvěle odřízené zápasy. Pavlíně Skalníkové a MUDr. Janu Noskovi za zdravotní dozor. Na závěr zaslouží poděkování realizačním tým kategorie Mladší žáci HC Turnov 1931 trenéři Aleš Kozderka, Martin Žaloudek a Jan Stránský, sklills coach Jiří Rys, vedoucí týmu Vratislav Hořínek, lékař Jan Nosek a fyzioterapeutka Tereza Nosková," shrnul za pořadatele HC Turnov 1931 Vratislav Hořínek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obnovený Memoriál Ludvíka Koška vyhráli mladí hokejisté Jičína
Před zimním stadionem v Turnově odhalili pamětní desku Ludvíka Koška
Takový byl život Ludvíka Koška, turnovského sportovce a letce RAF

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT