Poslední dubnovou sobotu běželi počtvrté Maloskalský půlmaraton

14.05.2023 23:40:44 | Autor: Michal Preisler a Václav Novotný | Rubrika: SPORT | Obce: Dolánky,Malá Skála,Turnov

Tentokrát si v rámci Maloskalského půlmaratonu mohli ti, kteří si netroufají na 21,1 km, zaběhnout premiérově i závod na 10 km, který měl po startu od Žluté plovárny na Malé Skále otočku u mostu v Rakousích. To půlmaratonci běží kolem Dlaskova statku až do Turnova a po přeběhnutí mostu přes Jizeru pod zámkem Hrubý Rohozec.

Oba letošní vítězové obhájili prvenství z loňského roku, Bára Jíšová dokonce v novém traťovém rekordu 1:21:27. Zbyšek Lhota zaostal za svým loňským časem o pouhých 5 vteřin, letos zaběhl 1:15:25. Oba závodí za Eleven run team, ale oba se letos původně neměli zůčastnit. Připravovali se na Pražský mezinárodní maraton, který se běžel týden po Maloskalském.

Zbyška ale v přípravě trápily zdravotní problémy, proto účast na maratonu odpískal a zaběhl si poloviční trať na Malé Skále. To Barbora Jíšová byla v plné přípravě, ale na poslední chvíli se rozhodla dát si závod jako tempový trénink, což v jejím případě znamenalo vítězství. Druhá doběhla Zdenka Benčíková z ASK Děčín v osobním rekordu 1:35:41 a třetí Andrea Sekerová z Mladé Boleslavy. Mezi muži skončil druhý liberecký Vojtěch Galáč a časem 1:18:28 se ještě vešel pod 1:20, a třetí Tomáš Preissler z nedalekého Skuhrova.

Prvním vítězem desítky je Vladimír Kolář z ALISY Hrádek n. N. časem 37:26, mezi ženami potom Veronika Hlaváčková z Tanvaldu časem 42:53. Byl to opět krásný závod organizovaný Jabloneckým Mattonkami ve spolupráci s provozovatelem Žluté Plovárny SunDisk. Závodu je nakloněn i starosta Malé Skály Michal Rezler, který spolu s ředitelkou závodu Lenkou Zderadičkovou předával ceny nejlepším závodníkům.