Poslední dubnovou sobotu běželi počtvrté Maloskalský půlmaraton

14.05.2023 23:40:44 | Autor: Michal Preisler a Václav Novotný | Rubrika: SPORT | Obce: Dolánky,Malá Skála,Turnov

Poslední dubnovou sobotu běželi počtvrté Maloskalský půlmaraton

Tentokrát si v rámci Maloskalského půlmaratonu mohli ti, kteří si netroufají na 21,1 km, zaběhnout premiérově i závod na 10 km, který měl po startu od Žluté plovárny na Malé Skále otočku u mostu v Rakousích. To půlmaratonci běží kolem Dlaskova statku až do Turnova a po přeběhnutí mostu přes Jizeru pod zámkem Hrubý Rohozec.

Oba letošní vítězové obhájili prvenství z loňského roku, Bára Jíšová dokonce v novém traťovém rekordu 1:21:27. Zbyšek Lhota zaostal za svým loňským časem o pouhých 5 vteřin, letos zaběhl 1:15:25. Oba závodí za Eleven run team, ale oba se letos původně neměli zůčastnit. Připravovali se na Pražský mezinárodní maraton, který se běžel týden po Maloskalském.

Zbyška ale v přípravě trápily zdravotní problémy, proto účast na maratonu odpískal a zaběhl si poloviční trať na Malé Skále. To Barbora Jíšová byla v plné přípravě, ale na poslední chvíli se rozhodla dát si závod jako tempový trénink, což v jejím případě znamenalo vítězství. Druhá doběhla Zdenka Benčíková z ASK Děčín v osobním rekordu 1:35:41 a třetí Andrea Sekerová z Mladé Boleslavy. Mezi muži skončil druhý liberecký Vojtěch Galáč a časem 1:18:28 se ještě vešel pod 1:20, a třetí Tomáš Preissler z nedalekého Skuhrova.

Prvním vítězem desítky je Vladimír Kolář z ALISY Hrádek n. N. časem 37:26, mezi ženami potom Veronika Hlaváčková z Tanvaldu časem 42:53. Byl to opět krásný závod organizovaný Jabloneckým Mattonkami ve spolupráci s provozovatelem Žluté Plovárny SunDisk. Závodu je nakloněn i starosta Malé Skály Michal Rezler, který spolu s ředitelkou závodu Lenkou Zderadičkovou předával ceny nejlepším závodníkům.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 120 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: 4. ročník Maloskalského půlmaratonu
Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi
Obrazem: Maloskalský půlmaraton 2021
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT