Poslední květnový víkend startuje provoz dalších turistických linek

26.05.2023 14:21:25 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Poslední květnový víkend startuje provoz dalších turistických linek

Zavítat co nejpohodlněji na známá i neznámá místa regionu. To opět po roce nabízí turistické linky. Po kraji mohou vyjet i cyklisté, které přepraví k tomu určené vlaky a autobusy. Jejich provoz startuje v sobotu 27. května.

„Turistiku v Libereckém kraji podporujeme dlouhodobě. Již na konci letošního dubna jsme odstartovali první fázi provozu sezónních spojů. Poslední květnový víkend začíná, jak jsme již avizovali, druhá vlna turistických linek. Jsem moc rád, že lidem můžeme opět nabídnout poměrně široké možnosti speciálních vlaků a autobusů. Většina z nich navíc umožňuje přepravu jízdních kol," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Provoz zahájí víkendové spoje autobusové linky 281 z České Lípy přes Zahrádky, Holany a Dřevčice do Dubé, stejně jako víkendová linka 469 z České Lípy do Jetřichovic přes Sloup v Čechách, Nový Bor, Polevsko, Kamenický Šenov a Českou a Srbskou Kamenici.

„Na obou linkách budou 3 páry spojů. Vyjedou v sobotu, neděli a svátky. Ve významných uzlech pak budou dokonce navazovat na linku 400 z a do Prahy," dodal Sviták. Všechny linky obslouží moderní nízkopodlažní a klimatizované autobusy, které mohou přepravit až 6 jízdních kol.

Novinkou na lince 469 je přidání zastávek z Nového Boru na Polevsko a zastávky Horní Kamenice v České Kamenici. Linky propojují atraktivní turistické lokality od Dubského Švýcarska, Holanské rybníky, údolí Peklo s Českou Lípou a dovezou zájemce také do Sloupu v Čechách, Nového Boru, na Polevsko, Prácheň a přes Českou Kamenici až do Jetřichovic v Českém Švýcarsku.

V sobotu 27. května začíná také provoz páteřní cyklobusové linky 391 v Českém ráji, která propojí Turnov a Jičín po trase přes Vyskeř, kolem zámku Hrubá Skála, přes Troskovice a také kolem Prachovských skal. Linka bude v provozu každý víkend až do 1. října. O letních prázdninách pak pojede denně.

V období od 27. května do 1. října 2023 budou fungovat také linka 947 (Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Hrabačov - Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky), na které lze přepravit až 11 jízdních kol, nebo linka 949 (Jilemnice-Benecko-Vrchlabí), jež rovněž pojme 11 bicyklů.

Z hlediska propojení Krkonoš nelze opomenout ani zahájení provozu linky 990 (Harrachov - Vrchlabí - Pec pod Sněžkou - Malá Úpa), na které jeden autobus přepraví až 20 jízdních kol. „Linka 990 je páteřní linkou propojující celé pohoří. Je to jediná autobusová linka, která zájemce dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede z Harrachova přes Rokytnici nad Jizerou, Rezek, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou až na Malou Úpu," vysvětlil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Od 3. června opět začne provoz autobusů na Zlaté návrší, které je nejvýše položenou zastávkou v Libereckém kraji, a to linkami 991 z Martinic v Krkonoších a Jilemnice přes Vítkovice a Mísečky, a 995, která na Zlaté návrší vede z Harrachova přes Rokytnici nad Jizerou a Rezek. Linky 991 a 995 jsou pouze turistické a není možné jimi přepravovat jízdní kola.

Cestující mohou při svých cestách na výlet využít také široké nabídky celoročně provozovaných spojů, a to vlakových i autobusových.

Konkrétní jízdní řády naleznou zájemci na webu www.iidol.cz v sekci turistika, letní sezóna. Webovou stránku tam začátkem letošního července doplní také informace o provozu prázdninových linek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od soboty 29. dubna vyjedou po kraji cyklobusy a další turistické spoje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT