Poslední květnový víkend startuje provoz dalších turistických linek

26.05.2023 14:21:25 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Poslední květnový víkend startuje provoz dalších turistických linek

Zavítat co nejpohodlněji na známá i neznámá místa regionu. To opět po roce nabízí turistické linky. Po kraji mohou vyjet i cyklisté, které přepraví k tomu určené vlaky a autobusy. Jejich provoz startuje v sobotu 27. května.

„Turistiku v Libereckém kraji podporujeme dlouhodobě. Již na konci letošního dubna jsme odstartovali první fázi provozu sezónních spojů. Poslední květnový víkend začíná, jak jsme již avizovali, druhá vlna turistických linek. Jsem moc rád, že lidem můžeme opět nabídnout poměrně široké možnosti speciálních vlaků a autobusů. Většina z nich navíc umožňuje přepravu jízdních kol," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Provoz zahájí víkendové spoje autobusové linky 281 z České Lípy přes Zahrádky, Holany a Dřevčice do Dubé, stejně jako víkendová linka 469 z České Lípy do Jetřichovic přes Sloup v Čechách, Nový Bor, Polevsko, Kamenický Šenov a Českou a Srbskou Kamenici.

„Na obou linkách budou 3 páry spojů. Vyjedou v sobotu, neděli a svátky. Ve významných uzlech pak budou dokonce navazovat na linku 400 z a do Prahy," dodal Sviták. Všechny linky obslouží moderní nízkopodlažní a klimatizované autobusy, které mohou přepravit až 6 jízdních kol.

Novinkou na lince 469 je přidání zastávek z Nového Boru na Polevsko a zastávky Horní Kamenice v České Kamenici. Linky propojují atraktivní turistické lokality od Dubského Švýcarska, Holanské rybníky, údolí Peklo s Českou Lípou a dovezou zájemce také do Sloupu v Čechách, Nového Boru, na Polevsko, Prácheň a přes Českou Kamenici až do Jetřichovic v Českém Švýcarsku.

V sobotu 27. května začíná také provoz páteřní cyklobusové linky 391 v Českém ráji, která propojí Turnov a Jičín po trase přes Vyskeř, kolem zámku Hrubá Skála, přes Troskovice a také kolem Prachovských skal. Linka bude v provozu každý víkend až do 1. října. O letních prázdninách pak pojede denně.

V období od 27. května do 1. října 2023 budou fungovat také linka 947 (Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Hrabačov - Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky), na které lze přepravit až 11 jízdních kol, nebo linka 949 (Jilemnice-Benecko-Vrchlabí), jež rovněž pojme 11 bicyklů.

Z hlediska propojení Krkonoš nelze opomenout ani zahájení provozu linky 990 (Harrachov - Vrchlabí - Pec pod Sněžkou - Malá Úpa), na které jeden autobus přepraví až 20 jízdních kol. „Linka 990 je páteřní linkou propojující celé pohoří. Je to jediná autobusová linka, která zájemce dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede z Harrachova přes Rokytnici nad Jizerou, Rezek, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou až na Malou Úpu," vysvětlil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Od 3. června opět začne provoz autobusů na Zlaté návrší, které je nejvýše položenou zastávkou v Libereckém kraji, a to linkami 991 z Martinic v Krkonoších a Jilemnice přes Vítkovice a Mísečky, a 995, která na Zlaté návrší vede z Harrachova přes Rokytnici nad Jizerou a Rezek. Linky 991 a 995 jsou pouze turistické a není možné jimi přepravovat jízdní kola.

Cestující mohou při svých cestách na výlet využít také široké nabídky celoročně provozovaných spojů, a to vlakových i autobusových.

Konkrétní jízdní řády naleznou zájemci na webu www.iidol.cz v sekci turistika, letní sezóna. Webovou stránku tam začátkem letošního července doplní také informace o provozu prázdninových linek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od soboty 29. dubna vyjedou po kraji cyklobusy a další turistické spoje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT