Povodní poškozená opěrná zeď v Bělé u Turnova se dočká opravy
12.04.2014 11:31:07 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov
V sídle Krajské správy silnic Libereckého kraje v Jablonci n. N. se 10. dubna se uskutečnila úvodní schůzka za účasti technického dozoru investora a stavební firmy kvůli zahájení opravy povodní poškozené opěrné zdi na silnici II/283 v obci Bělá u Turnova.
„Jedná se o další akci z přibližně dalších šedesáti staveb, které jsou pro letošní rok naplánovány k realizaci z dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Ta je určena na odstranění škod po povodni 2013,"připomněl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník
Oprava havárie opěrné zdi bude prováděna za omezeného provozu se zachováním pravého jízdního pruhu, ve kterém bude omezena rychlost na 30 km/h. Zeď bude opravena formou výstavby betonové tížné zdi s kamenným obkladem, s železobetonovou přelivnou římsou a svodidlovým zábradlím se svislou výplní. V rámci opravy dojde k provedení konstrukce vozovky v levém jízdním pruhu v délce 24.0 m.
„Stavba bude zahájena na konci dubna, v případě, že se neobjeví neočekáváné skutečnosti bude dokončena nejpozději do 80 dní," přislíbil Robert John, vedoucí střediska Liberec z firmy Vodohospodářské stavby spol. s.r.o.
Projektovou dokumentaci na odstranění havárie opěrné zdi zpracovala firma RAL Projekt s.r.o. Předpokládané stavební náklady na základě kontrolního rozpočtu činily 1 506 896 Kč s DPH. Na základě výběrového řízení se podařilo cenu snížit na 1 185 796 Kč s DPH. Vítěznou stavební firmou se stala firma Vodohospodářské stavby spol. s.r.o.
Související články
Na apríla se kvůli rekonstrukci uzavře silnice Horka - Studenec
Objížďky a uzavírky se v dubnu budou týkat i Tanvaldska a Jilemnicka
Kvůli rekonstrukci se prodlouží průjezd silnicí z Harrachova do Rokytnice
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací
Novým náměstkem hejtmana pro dopravu bude od ledna Daniel David
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.