Požár domu v Rokytnici způsobil škodu za jeden a půl milionu

30.03.2011 11:33:07 | Autor: TK | Rubrika: KRIMI | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Požár domu v Rokytnici způsobil škodu za jeden a půl milionu

V Rokytnici nad Jizerou hořel v úterý rodinný dům, majitel se nadýchal zplodin a byl odvezen k ošetření. Odhad škody na domě činí 1,5 milionu a příčina vzniku požáru se zatím zjišťuje.

„V úterý 29. března v 16.38 hodin byl ohlášen požár rodinného domu v části Horní Rokytnice obce Rokytnice nad Jizerou. Podle ohlašovatele šlehaly z balkonu dřevěného okálu plameny. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Jilemnice spolu s dobrovolnými kolegy z Rokytnice nad Jizerou se třemi cisternovými vozy a automobilovým žebříkem," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že z druhého nadzemního podlaží jde kouř a šlehají plameny. V dýchací technice na požár nasadili dva vodní proudy a jeden vysokotlaký vodní proud. Na místě nalezli majitele domu, který se nadýchal jedovatých zplodin hoření. K jeho ošetření povolána zdravotnická záchranná služba.

„Jako posila byla na místo vyslána také dobrovolná jednotka z Jablonce nad Jizerou s dalšími dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami. Po příjezdu posilové jednotky začali hasiči z nastavovacích žebříků okny hasit požár dalšími dvěma vodními proudy. Velitel zásahu zřídil štáb. Uvnitř domu byla nalezena tlaková lahev s propan-butanem, kterou hasiči vynesli ven a ochladili ji vodou. Požár se podařilo dostat pod kontrolu před 19. hodinou," dodala Michalíčková.

Rozebírání střešních konstrukcí a dohašovací práce probíhaly ještě další hodinu. Poté byla na místě ponechána dobrovolná jednotka z Rokytnice nad Jizerou, která zajišťovala na požářišti dohlídku.

„Příčina vzniku požáru je v šetření. Dnes bude probíhat ohledání požářiště ve spolupráci s pracovníky v oboru elektro z Technického ústavu požární ochrany Praha. Výše škody podle odhadu majitele dosahuje 1,5 milionu. Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 1 milionu korun," upřesnila tisková mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT