Požár lesního porostu u Železného Brodu zaměstnal hasiče
21.09.2019 22:16:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod
Jednotky třetího stupně požárního poplachu vyjely v sobotu k požáru polního porostu v Železném Brodě. Požár v rozsahu jednoho hektaru zaměstnal hasiče na dlouhé tři hodiny. Vzhledem k rozsahu zasažené plochy byl na místo povolán také vrtulník Letecké služby Policie ČR se speciálním bambivakem, který hasičům pomáhal s hasebními pracemi z vrchu.
„Událost byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena v sobotu 21. září krátce po 16. hodině. Na boj s požárem hasiči nasadili sedm vodních proudů. Celkem byla zasažena plocha o rozloze jednoho hektaru. Hasiči svým zásahem uchránili další porost o rozloze čtyři hektary. V místě události se vystřídalo 14 jednotek hasičů, které s požárem bojovaly přes tři hodiny," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.
Vrtulník provedl celkem 19 shozů. Čerpací stanoviště pro vrtulník bylo zřízeno předurčenými dobrovolnými jednotkami, které plnily bambivak hasební látkou. Zabránit šíření požáru se hasičům podle mluvčí podařilo v 18.38 a likvidaci hlásil velitel zásahu v 19.28.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Související články
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči
Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou
Požár skladovací haly v Lomnici zaměstnal v noci pět jednotek hasičů
Rodinný dům v Kacanovech zachvátily plameny
Hasiče zaměstnal rozsáhlý požár lesa ve Studenci
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.