Požár těžce poničil rodinný domek v Jablonci nad Jizerou

07.04.2012 15:40:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Jablonec nad Jizerou

Požár těžce poničil rodinný domek v Jablonci nad Jizerou

Náročně začal velikonoční víkend Pro hasiče na Semilsku, když požár zachvátil v sobotních ranních hodinách domek v Jablonci nad Jizerou. Celkem se k požáru sjelo 8 cisternových vozů a ze Semil byla vypravena automobilová plošina, jejíž posádka přivezla také termokameru.

„Ve 3:30 hodin byl ohlášen požár rodinného domku v Jablonci nad Jizerou. Již při příjezdu první jednotky hasičů šel požár střechou ven, ale i tak se jim podařilo zachránit zhruba jednu třetinu objektu," uvedla mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrachová.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jilemnice, Semil, posílily je dobrovolné jednotky z Jablonce nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Vysokého nad Jizerou. „Požár zachvátil polodřevěný domek v centru města, který sloužil k rekreačním účelům a v době vzniku požáru se v něm nikdo nenacházel," doplnil sloužící řídící důstojník Pavel Štěpánek.

Po ustavení techniky začali hasiči požár zdolávat čtyřmi vodními proudy (třemi z venku a jedním uvnitř). Hasiči zřídili zmenšený štáb velitele zásahu. Požár dostali pod kontrolu ve 5:43 hodin, zcela ho zlikvidovali krátce před sedmou. Proč vlastně hořet začalo, bude předmětem vyšetřování, které proběhne dnes po obědě po vychladnutí požářiště.

Obrazem: Požár bývalé pily ve Vrchlabí

Obrazem: Požár bývalé pily ve Vrchlabí

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT