Požár v rodinném domě v Radvánovicích způsobila vadná lednice
25.02.2025 15:36:57 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Radvánovice
Majetkovou škodu za bezmála jeden milion korun koncem minulého pracovního týdne způsobil požár v rodinném domě v Karlovicích - Radvánovicích u Turnova. Jak ukázalo vyšetřování, příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada na lednici.
Událost se stala v noci ze čtvrtka na pátek 21. února 2025, na tísňovou linku 112 byla nahlášena pár minut před druhou hodinou. Na místo byly operačním střediskem vyslány čtyři hasičské jednotky (HZS LBK stanice Turnov a JSDHO Karlovice, Hrubá Skála a Turnov).
„Dvě osoby se z domu samoevakuovaly ještě před příjezdem hasičů, jedna z nich byla zraněná - nadýchala se zplodinami hoření. Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum, zjistili, že požárem jsou zasažené dvě místnosti v prvním patře a ihned nasadili dva vodní proudy C, pomocí kterých se jim podařilo plameny během pár minut dostat pod kontrolu. Zraněné osobě zasahující poskytli první předlékařskou pomoc a poté ji předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Lokalizaci nahlásil velitel zásahu ve 2:12. Následně hasiči pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska a dohašovali je. Na odvětrání domu použili přetlakovou ventilaci. Ve 3:52 byl požár zcela zlikvidován," shrnula tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.
Místní dobrovolná jednotka prováděla dohled nad požářištěm do ranních hodin. Co se týče škod způsobených požárem - byly vyčísleny na zhruba 950 tisíc korun. Hasičské jednotky svým včasným zásahem uchránily hodnoty ve výši 5 milionů korun.
Související články
Rok 2024: Hasiči zasahovali častěji, dopravních nehod ale bylo méně
Hořela roubenka na Benecku
Požár chalupy v Hrabačově likvidovalo sedm hasičských jednotek
Hořelo v průmyslovém areálu v Chrastavě
Hasiči zasahovali v Železném Brodě kvůli úniku plynu
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.