Poznámka: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

20.02.2012 10:33:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Poznámka: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

Netradičně včas jsem dorazil ve středu ráno na semilské nádraží. Pro příval sněhu se dalo čekat mírné zpoždění, zvláště u osobních vlaků, které na trati Pardubice - Liberec zastupují soupravy Regionova. Ty totiž mají se sněhem pro svou lehkost zjevné problémy a musí je často nahrazovat jejich motoroví předchůdci.

Čekám před nádražím a je mi trochu divné, kolik je tu dnes lidí, zřejmě nejel předchozí rychlík. Žádné hlášení ale nepřichází, takže trpělivě čekám dál. Po 20 minutách slyším od kolemstojících, že asi nepojede nic, proto se vydám pro aktuální informace do čekárny a zároveň výdejny jízdenek.

Dostat se k informacím je boj

„Chci se zeptat, kdy něco pojede do Turnova?" Nevím, odpovídá mi bezelstně prodavačka jízdenek, neboli pověřená osoba 24006, s modrobílou plackou na prsou: Děkujeme, že jezdíte s námi, ČD. „Jak to nevím, ptám se jestli to pojede za hodinu, dvě nebo až zítra?" Odpovědí je mi úsměv a další slovo: „Nevíme!"

Další cestující za zády mi po chvilce odpovídají, že se prý stalo něco na trati v Libštátě (již o dvě hodiny dříve). „Dobrá, ale kdy to přibližně pojede?," ptám se bezradně dál. Tentokrát už pověřená osoba 24006 mlčí a za zády se smějí školáci, kterým zpoždění až tolik nevadí. Úsměv na rtech jim ale zamrzne za chvíli. „Zpožděnky nevydáváme," má pro ně odpověď pověřená osoba. Snadnou omluvenku do školy tady zřejmě nezískají...

Pověřená osoba o novinky nejeví zájem

Můj známý Tomáš přichází po mě a chce vědět to samé co já před chvílí. Nenechá se ale odbít obligátním nevím a žádá číslo na informace. Dostane číslo z položeného letáku, sám zavolá a zjišťuje, že na trati se odstraňuje havárie a mohla by být uvolněna do jedné hodiny. Pověřené osobě 24006 proto sděluje, kam má zavolat, aby mohla cestujícím podávat informace. Ta odpoví jen pokrčením ramen.

U šesti židlí se v čekárně tísní 20 lidí a po 60 minutách od řádného odjezdu vlaku přichází první hlášení: Vlak bude mít 80 minut zpoždění. To se ovšem ukáže jako hodně optimistická varianta a nakonec jede až za dalších 30 minut, tedy necelé dvě hodiny zpoždění (u předchozího ranního rychlíku dokonce 160 minut). Mám vlaky rád a nepřestanu jimi jezdit, i když 10 havárií za poslední 2 měsíce už mi vážně přijde docela dost.

Vše je v lidech, vlaky za to nemůžou

Vše ovšem záleží na lidech, průvodčí ve zpožděném vlaku je milý a všem na přání vystaví lístečky o zpoždění. Mám vlaky opravdu rád a toleruju jim mírné zpoždění, i to, že mi někdy o fous ujedou, když jedou moc přesně, ale nerad čekám, když nevím proč a do kdy. Ještě dlouho mi proto bude v uších znít spojení: Nevím, zjistěte si to sami!

Související články:

Zážitek na vlastní kůži: Ze Semil do Staré Paky za tři hodiny? Snadno a rychle

Ze Semil do Staré Paky za tři hodiny? Snadno a rychle

Sněhová kalamita a další nehoda zastavily středeční dopravu v Pojizeří

Sněhová kalamita a další nehody zastavily středeční dopravu v Pojizeří

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT