Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

18.10.2015 11:10:48 | Autor: Veronika Hořejší | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

Liberecká multifunkční hala hostila od čtvrtka do soboty již devátý ročník největšího veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí v severních Čechách Educa Myjob Liberec. Na středové ploše se žákům a studentům posledních ročníků představilo více než 70 středních, vyšších odborných a vysokých škol. Ochoz haly obsadily prezentace 47 zaměstnavatelů, personálních agentur a dalších společností nabízejících pracovní uplatnění.

„Zájem veřejnosti o nabídku veletrhu každoročně dokazuje, že spojení oblastí vzdělávání a pracovních příležitostí na jednom místě má své opodstatnění a výrazně pomáhá zájemcům při hledání vhodné kariéry," řekl o veletrhu ředitel pořádající společnosti Lukáš Přinda. Letos si cestu do Home Credit Areny během tří dnů našlo více jak 10 000 návštěvníků, kteří si užili i bohatý doprovodný program v podobě módních přehlídek či prezentací studentských prací. Zvláště mezi mladšími návštěvníky zaznamenal velký úspěch fotokoutek i tradičně oblíbená wi-fi free zóna.

Veletrh Educa Myjob Liberec 2015<br />Autor: Archiv Home Credit Arena Krátce po čtvrtečním zahájení vyhlásil Klub zaměstnavatelů vítěze soutěže středních škol „Doporučeno zaměstnavateli". Z Libereckého kraje si odnesla ocenění Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola. Kromě prezentací vystavovatelů nabízí veletrh i bohatý doprovodný program v podobě prezentací studentských projektů či módních přehlídek oděvních škol. Součástí veletrhu byl druhý ročník HR konference, které se zúčastnilo více na 80 personalistů a zástupců škol.

Veletrh doprovodil i druhý ročník Debaty s inspirativními osobnostmi. Ve čtvrtek 15. října přišli debatovat úspěšný matematik a miliardář Karel Janeček a známý hudební producent a člen skupiny Lucie Michal Dvořák. Do VIP restaurace Home Credit Areny si přišlo poslechnout jejich životní i profesní příběh více než 120 diváků.

Během pátečního slavnostního večera byly pořadateli oceněny nejhezčí prezentace vystavovatelů. Ze škol si cenu za nejhezčí expozici převzali zástupci Vyšší odborné školy obalové techniky a Střední školy ze Štětí, mezi firmami a společnostmi nejvíce zaujala prezentace LUTO Automotive CZ. Vítězové obou kategorií získali poukaz na bezplatnou výstavní plochu na veletrhu Educa Myjob Liberec 2016.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Veletrh Educa představí zájemcům školy a nabídne práci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Teplý podzim přilákal na hřebeny Krkonoš rekordní počet návštěvníků
Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT