Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

18.10.2015 11:10:48 | Autor: Veronika Hořejší | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

Liberecká multifunkční hala hostila od čtvrtka do soboty již devátý ročník největšího veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí v severních Čechách Educa Myjob Liberec. Na středové ploše se žákům a studentům posledních ročníků představilo více než 70 středních, vyšších odborných a vysokých škol. Ochoz haly obsadily prezentace 47 zaměstnavatelů, personálních agentur a dalších společností nabízejících pracovní uplatnění.

„Zájem veřejnosti o nabídku veletrhu každoročně dokazuje, že spojení oblastí vzdělávání a pracovních příležitostí na jednom místě má své opodstatnění a výrazně pomáhá zájemcům při hledání vhodné kariéry," řekl o veletrhu ředitel pořádající společnosti Lukáš Přinda. Letos si cestu do Home Credit Areny během tří dnů našlo více jak 10 000 návštěvníků, kteří si užili i bohatý doprovodný program v podobě módních přehlídek či prezentací studentských prací. Zvláště mezi mladšími návštěvníky zaznamenal velký úspěch fotokoutek i tradičně oblíbená wi-fi free zóna.

Veletrh Educa Myjob Liberec 2015<br />Autor: Archiv Home Credit Arena Krátce po čtvrtečním zahájení vyhlásil Klub zaměstnavatelů vítěze soutěže středních škol „Doporučeno zaměstnavateli". Z Libereckého kraje si odnesla ocenění Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola. Kromě prezentací vystavovatelů nabízí veletrh i bohatý doprovodný program v podobě prezentací studentských projektů či módních přehlídek oděvních škol. Součástí veletrhu byl druhý ročník HR konference, které se zúčastnilo více na 80 personalistů a zástupců škol.

Veletrh doprovodil i druhý ročník Debaty s inspirativními osobnostmi. Ve čtvrtek 15. října přišli debatovat úspěšný matematik a miliardář Karel Janeček a známý hudební producent a člen skupiny Lucie Michal Dvořák. Do VIP restaurace Home Credit Areny si přišlo poslechnout jejich životní i profesní příběh více než 120 diváků.

Během pátečního slavnostního večera byly pořadateli oceněny nejhezčí prezentace vystavovatelů. Ze škol si cenu za nejhezčí expozici převzali zástupci Vyšší odborné školy obalové techniky a Střední školy ze Štětí, mezi firmami a společnostmi nejvíce zaujala prezentace LUTO Automotive CZ. Vítězové obou kategorií získali poukaz na bezplatnou výstavní plochu na veletrhu Educa Myjob Liberec 2016.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Veletrh Educa představí zájemcům školy a nabídne práci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT