Prázdninové akce na Sychrově

22.07.2023 23:42:46 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Sychrov

Prázdninové akce na Sychrově

Na zámku Sychrov a v jeho areálu se tradičně v červenci a srpnu koná mnoho doprovodných akcí. Přinášíme jejich přehled, včetně aktuálních výstav.

Zámek Sychrov je otevřen denně od 9 do 16:30 hodin. (21. 7. - 23. 7. je zámecká zahrada pro veřejnost uzavřena/ 19. 8. je areál i zámek pro veřejnost uzavřen).

Novogotický klenot Rohanů

Zámek Sychrov nabídne od 1. září nový prohlídkový okruh (Základní prohlídkový okruh)
Původní zámecké interiéry obsahující soukromá apartmá majitele zámku a jeho rodiny a reprezentačí prostory. Soukromé apartmány Arthura a Gabriely Rohanových Prohlídka interiérů druhého patra východního křídla zámku nabízející návštěvníkům např. pánské hostinské apartmá, orientální salon, kardinálský pokoj, soukromé apartmá Gabriely z Rohanu, kabinet kuriozit, soukromé apartmá Arthura Karla Benjamina Rohana a další. Podrobnosti o otevření okruhu

Soukromé apartmány Arthura a Gabriely Rohanových

Prohlídka interiérů druhého patra východního křídla zámku nabízející návštěvníkům kardinálský pokoj, apartmá Gabriely z Rohanu, apartmá Arthura Karla Benjamina Rohana a další. 

Prohlídka s princeznou

Prohlídka především pro dětské návštěvníky trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační místnosti. Prohlídka je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo.

Zlatý poklad

Trezorová místnost s kolekcí vzácných předmětů ze sychrovských sbírek a sbírkou šperkařských plastik z dílny českého umělce Františka Khynla.

Zámecký areál

Zámecký park je otevřen denně od 9 do 18 hodin.

Ze života Medvědího klanu

Výstava obrázků v zámeckém sklepení představující život medvědů z Medvědího klanu, jejich záliby a svátky.

Sychrovským parkem

Hra určená pro malé i velké, která Vám zpříjemní čas plněním
nejrůznějších úkolů v zámeckém parku.

ČERVENEC a SRPEN 2023

telefon: 482 416 011
e-mail: sychrov.rezervace@npu.cz
webové stránky: www.zamek-sychrov.cz
facebook: @szsychrov
instagram: @sychrov_zamek

Divadelní představení - Zdravý nemocný

1. 7. v zámeckém areálu - nádvoří 20:30
Klasická komedie o nejslavnějším hypochondrovi všech dob. Vážený pan Argan kromě toho, že je hypochondr, je navíc velký lakomec. Nic není důležitější, než mít všechny svoje diagnózy pod kontrolou a ještě k tomu za léčbu co nejvíce ušetřit. Neváhá proto zajít tak daleko, že je ochoten obětovat štěstí své jediné dcery. Své blízké šikanuje takovým způsobem, že celá rodina musí sehrát komedii, aby hypochondra navždy vyléčila.

Talkshow - 7 Pádů Honzy Dědka

15. 7. v zámeckém areálu - čestný dvůr 19:00
Návštěvníci se mohou těšit na hvězdné hosty - Veroniku Žilkovou, Josefa Dvořáka a Tomáše Matonohu pod vedením moderátora, který dokáže navodit bezprostřední a zároveň příjemně uvolněnou atmosféru. Ostatně i díky tomu se pořad Honzy Dědka stal oblíbencem televizního i živého publika a stálicí ve vysílání televize Prima.

Divadelní představení - Otevřené manželství

21. 7. v zámeckém areálu - zámecká zahrada 16:30
Zoufale jedovatá tragikomedie o odvrácené straně lásky. „Otevřené manželství" je věčným střetem mužského a ženského principu a groteskním bojištěm vztahu mezi dvěma lidmi, kteří se
při komicky neohrabaném hledání lásky a souznění v partnerském životě ubíjí navzájem. Diváci mohou prostřednictvím smíchu, při úzkostlivém střetávání v konfliktních situacích, proniknout do nitra těchto postav a oblíbit si je i s jejich slabostmi a nedokonalostmi. Tato brilantní tragikomedie o jednom svérázném manželském páru je hereckou příležitostí pro dva vynikající herce - Janu Krausovou a Karla Rodena. Zámecká zahrada je v tento den uzavřena.

Koncert - Muzikály na ruby

21. 7. 2023 od 20:00 v zámeckém areálu - zámecká zahrada
Koncertní zábavná show naplněná těmi největšími hity z českých i světových muzikálů. Živá kapela, která hraje známé hity tak, jak je ještě nikdy nikdo neslyšel. Přední čeští zpěváci a muzikáloví herci zpívají hity z tradičních muzikálů jako jsou Bídníci, Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři, i z českých muzikálů. Zámecká zahrada je v tento den uzavřena.

Koncert - Procházka slavnými muzikály

22. 7. 2023 od 17:00 v zámeckém areálu - zámecká zahrada
Nádherné prostředí zámku Sychrov nabízí romantický podvečer s největšími muzikálovými hity v podání manželů Králových. Vydejte se s námi na procházku rozmanitým světem muzikálu od Broadwaye přes Londýn až k nám na Sychrov. Zámecká zahrada je v tento den uzavřena.

Muzikál - Láska nebeská

22. 7. 2023 od 20:00 v zámeckém areálu - zámecká zahrada
V příjemném prostředí zámku Sychrov můžete zažít krásný a romantický večer s nejznámějšími hity Valdemara Matušky v podobě koncertní verze zamilované duchařské komedie z dílny Divadla Broadway. Zámecká zahrada je v tento den uzavřena.

Divadelní představení - Na poslední chvíli

23. 7. 2023 od 17:00 v zámeckém areálu - zámecká zahrada
Povedený londýnský taxikář má s jednou syna Gavina a s druhou má dceru Vicki. Ti dva mladí se seznámí na internetu a chtějí se osobně poznat. Otec se jim v tom snaží s vypětím všech sil zabránit. Výsledkem je veletok zmatků a improvizací. Zámecká zahrada je v tento den uzavřena.

Muzikál - Děti ráje

23. 7. 2023 od 20:30 v zámeckém areálu - zámecká zahrada
Výpravná koncertní verze nejúspěšnějšího českého muzikálu Děti ráje v rytmu písní Michala Davida! V podání hlavních představitelů zazní nejlepší písně z muzikálu (Decibely lásky, Pár přátel, Poupata, Céčka, Nonstop a mnohé další). Trocha romantiky, maličko nostalgie, zábava i nadhled. To všechno a mnohem víc vám přivezou vaše Děti ráje! Zámecká zahrada je v tento den uzavřena.

Skotské hry

19. 8. v zámecké zahradě
23. ročník festivalu skotské kultury. Návštěvníci se mohou těšit na skotské těžkoatletické soutěže, skotskou a irskou hudbu, tance, historické ukázky, středověká řemesla, sokolnické ukázky, golfové ukázky, dětské soutěže a mnoho dalšího. Celý areál i zámek je v tento den pro veřejnost uzavřen.

České dějiny

Otevřeno denně 9:00 - 18:00
Výstava voskových figurín nejen z české historie - v reálné podobě, výšce, dobovém oblečení i s 3D replikami k daným osobnostem. Setkáte se s Janem Žižkou, císařem Francem Josefem, Cyrilem a Metodějem a dalšími. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn zahájí prázdninovou sezonu ve velkém stylu
Na Valdštejně proběhla závěrečná etapa opravy hradeb
Český ráj dětem 2023 opět otevírá turistickou sezonu na Turnovsku
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Zámek Sychrov nabídne od 1. září nový prohlídkový okruh

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT