Prázdniny začaly, na hradech a zámcích očekávají zvýšený zájem

04.07.2014 08:32:30 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Prázdniny začaly, na hradech a zámcích očekávají zvýšený zájem

Tradiční prohlídky objektů jsou v létě doplněny řadou kulturních akcí, které jsou zaměřeny na návštěvníky všech věkových kategorií, ale i zájmů. Na své si přijdou milovníci hudby, květin i ptactva, rodiny s dětmi jistě potěší zkrácené prohlídky v doprovodu prince či princezny.

Hrad Trosky bude zpřístupněn o prázdninách denně, navíc nabízí i noční program (podrobnosti zde), zámek Lemberk otevírá nově dva prohlídkové okruhy. Na Opočně již tento víkend proběhne pátý ročník Svátků s růží, Kunětická hora zve na koncerty vážné hudby i ukázky výcviku loveckých psů. Na Hrubém Rohozci Vás o víkendu v průběhu jedné trasy provede více průvodců, navíc ještě v dobových kostýmech. Grabštejn zase láká na Létohrátky.

Přehled jednotlivých akcí na hradech a zámcích v Libereckém kraji:

Od 1. 7. SZ Lemberk - Zpřístupnění nových prohlídkových okruhů - trvalé zapojení nově instalovaných místností tzv. clam-gallasovské apartmá a vrchnostenských bytů zaměstnanců zámku k stávajícím prohlídkovým okruhům. V červenci je také zpřístupněna středověká věž.

Grabštejn oživí festival Létohrátky. Přijede i cirkus 5. a 6.7. SH Grabštejn - Létohrátky 9.00 - 17.00 hod. - tradiční víkendový program na hradě: divadlo denní i večerní, středověká hudba, žongléři, letos i cizokrajná zvířata, také ukázky výcviku psů u vojenské posádky pod hradem. Ve vstupném je zahrnuto i vstupné do hradu, kde Vás čeká prohlídka s průvodci v kostýmech! Vstupné 150 Kč a 100 snížené. Další informace zde

5. 7. a 6. 7. SH Bezděz - Dva dny ve středověku - prohlídky hradu oživeny šermířským vystoupením - vystoupí skupina VSŠ Askalon, občerstvení zajištěno.

5. 7. a 6. 7. SZ Hrubý Rohozec - Móda sedmi staletí - prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, kdy v každé místnosti čeká jiný průvodce, takže i výklad je pestrý, netradiční, neboť skupinu si postupně předá více průvodců. Zpřístupněny všechny tři prohlídkové trasy.

5. 7. Večerní a noční program na SH Trosky: Návrat do středověku - divadlo, šerm, fireshow a také překvapení pro návštěvníky. Občerstvení zajištěno. Program bude od 20.00 do 21.30 hod., objekt zpřístupněn 18.00 - 23.30 hod. Vstupné: plné 120 Kč, snížené 60 Kč.

Oslavte léto na Troskách, třeba při západu slunce 9. 7. (středa) - Prodloužená návštěvní doba na SH Trosky: Západ slunce a stmívání na Troskách - doporučujeme vzít si s sebou dalekohledy, fotoaparáty. Objekt zpřístupněn do 23.30 hodin. Vstupné: plné 70 Kč, snížené 40 Kč. Kompletní prázdninový program na Troskách

9. 7. SZ Frýdlant - Audience Albrechta z Valdštejna - při některých audiencích se budou opět péci i koláčky v zámecké kuchyni.

12. 7. a 13. 7. SH Bezděz - Šermířské rozvernosti - SSŠ a divadla Bibus Spiritus, občerstvení zajištěno

12. 7. SH Grabštejn - od 20.00 hodin - Noční prohlídky se sv. Barborou - prohlídky hradu v rámci projektu "Otevřte 13. komnatu" v netradičním večerním čase a s dalšími "tajemnými" postavami. Vstupné 110 Kč, snížené 60,-Kč.

12. - 13. 7. SZ Hrubý Rohozec - Varhanní víkend - prohlídky I. okruhu budou o tomto víkendu v čase od 9:00 do 14:00 hodin zpestřeny ukázkou hry na historické varhany v zámecké kapli Nejsvětější Trojice.

19. 7. - 27. 7. SH Bezděz - Šermířské oživení - vystoupí skupina VSŠ Askalon, občerstvení zajištěno

19. 7. SH Grabštejn - od 20.00 hodin - Noční prohlídky se sv. Barborou - prohlídky hradu v rámci projektu Otevřte 13. komnatu v netradičním večerním čase a s dalšími tajemnými postavami. Vstupné 110 Kč, snížené 60 Kč.

19. 7. večerní a noční program na SH Trosky: Návrat do středověku - divadlo, šerm, fireshow a také překvapení pro návštěvníky. Občerstvení zajištěno. Program bude od 20.00 do 21.30 hod., objekt zpřístupněn 18.00 - 23.30 hod. Vstupné: plné 120 Kč, snížené 60 Kč.

19. 7. SZ Sychrov - od 17 hodin, sychrovská oranžerie: Čaj o páté - služebníci. Účinkuje Divadlo Inkognito. Tři monology - zpovědi tří významných mužů Francie z doby vlády Ludvíka XIII., kteří jsou přesvědčeni, že právě jejich čin nemůže být než Bohem požehnán - Ministr Richelieu, Vrah Felton, Sochař Vicieux. Jednotné vstupné 150 Kč. Vzhledem ke kapacitě oranžérie doporučujeme rezervaci na telefonu 482 416 011

23. 7. (středa)- Prodloužená návštěvní doba na SH Trosky: Západ slunce a stmívání na Troskách - doporučujeme vzít si s sebou dalekohledy, fotoaparáty. Objekt zpřístupněn do 23.30 hodin. Vstupné: plné 70 Kč, snížené 40 Kč.

26. 7. SH Grabštejn - od 20.00 hodin - Noční prohlídky se sv. Barborou - prohlídky hradu v rámci projektu Otevřte 13. komnatu v netradičním večerním čase a s dalšími tajemnými postavami. Vstupné 110 Kč, snížené 60 Kč.

29. 7. SZ Lemberk - Z lemberských sbírek - k 100. výročí začátku 1. sv. války bude až do konce návštěvnické sezóny vystaven v zámecké kapli původní březový kříž, na který se připevňovaly lístky se jmény padlých k uctění jejich památky, kříž bude k vidění v rámci běžných prohlídek zámku

1. 7. - 31. 8. - SZ Zákupy - Prohlídky s princeznou - Prohlídka s princeznou je zkrácená prohlídka určena dětem do 10 let v doprovodu dospělých. Průvodkyně, oblečená v kostýmu princezny, si s dětmi vypráví, dává jim hádanky a nechává děti hledat plyšové medvídky poschovávané v zámeckých pokojích. Cílem je, aby se děti prohlídky aktivně účastnily a nemusely jenom mlčky naslouchat průvodcovskému textu pro dospělé, který mnohdy ani nemohou chápat. Vstupné: plné 60 Kč, snížené pro děti do 10 let 30 Kč; délka prohlídky 30 minut, doporučujeme rezervaci vstupenek na tel.: 487 857 278

SZ Sychrov - denně: Každou celou hodinu prohlídky s princeznou (zkrácená prohlídka, která je uzpůsobena věku dětí, vede ji princezna a dětem pokládá během prohlídky různé otázky. Na závěr se mohou děti s princeznou vyfotit.) prohlídka trvá zhruba 25 minut, vstupné 100 Kč. V zámeckém sklepení výstava medvědích obrázků Medvědí galerie (více informací ze zahájení), která volně navazuje na hru Cesta za pokladem medvědího klanu, kterou si rodiče a děti mohou dle zakoupených dispozic zahrát v zámeckém parku. Pro kluky a tatínky je v zámecké konírně interaktivní výstava TECHNOPOLIS, která zachycuje vývoj vědy a vynálezy konce 19. a počátku 20. století.

SH Grabštejn - dětské prohlídky se svatou Barborou, plnění úkolů během těchto prohlídek v rámci projektu Otevřte 13. komnatu, kdy návštěvníci sbírají klíče ze zapojených deseti objektů. K získání klíče k tajuplné Třinácté komnatě stačí navštívit sedm.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oslavte léto na Troskách, třeba při západu slunce
Slavnost Kámen a šperk zahájí podesáté prázdniny v Českém ráji
Grabštejn oživí festival Létohrátky. Přijede i cirkus
Na Valdštejně se o prázdninách můžete setkat s vévodou Albrechtem
Putování za lidovými stavbami je dobrým tipem na prázdniny a dovolené
Na hrady a zámky v červnu lákají výstavy i hudební vystoupení
Sychrov o víkendu čeká Zámecké medvědění i přehlídka svatebních šatů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna
Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
20.07.: Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT