Představili projekt nového integrovaného výjezdového centra v Turnově

05.12.2020 20:08:34 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Představili projekt nového integrovaného výjezdového centra v Turnově

Firma Profes projekt spol. s r.o. v prostorách Krajského ředitelství HZS Libereckého kraje v ulici Šumavská představila v úterý 1. prosince zcela nový projekt Integrovaného výjezdového centra (IVC) v Turnově. Po dostavbě budou v integrovaném výjezdovém centru sídlit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Zdravotní záchranná služba Libereckého kraje a Policie České republiky-Krajské ředitelství policie Libereckého kraje.

Slavnostního představení celého projektu se zúčastnil statutární zástupce ředitele HZS Libereckého kraje plk. Jan Málek, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Vladislav Husák, ředitel Zdravotnické záchranné služby MUDr. Luděk Kramář, MBA, zástupci Krajského úřadu Libereckého kraje z oddělení krizového řízení Ing. Miloslava Volfová, Mgr. Arnošt Svárovský, místostarostka města Turnov Mgr. Jana Svobodová a velitel JSDHO Turnov Martin Bartoníček.

Výjezdové centrum v Turnově bude disponovat samostatnými objekty, které budou sloužit jako základna pro složky IZS. O záměru vybudovat multifunkční výjezdové centrum se začalo poprvé hovořit před třemi lety. Stávající stanice HZS LK Turnov se nachází v záplavové oblasti řeky Jizery. V praxi to prozatím vždy obnášelo, v případě povodňové předpovědi, stěhování do prostor požární zbrojnice JSDHO Turnov.

Představení projektu Integrovaného výjezdového centra v Turnově<br />Autor: HZS Libereckého kraje HZS Libereckého kraje proto hledal k výstavbě nové stanice v Turnově vhodný pozemek. S pomocí města Turnov a starosty města Tomáše Hockeho zahájil HZS LK jednání o pozemku na Vesecku. Mezitím do zamýšleného projektu vstoupil Krajský úřad Libereckého kraje s plánovanou základnou pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje. V únoru roku 2017 byla proto uzavřena Smlouva o společném postupu při realizaci projektu Integrovaného výjezdového centra pro HZS LK a ZZS LK v Turnově.

Účastníky této smlouvy byly Krajský úřad Libereckého kraje, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. Myšlenka společného centra zaujala i zástupce města Turnov. Ti zamýšleli výstavbu nové požární zbrojnice na sousedním pozemku, a připojit se tak k připravovanému projektu IVC. Rada města Turnov schválila v červnu 2019 záměr projektu nové požární zbrojnice pro JSDH města. O projekt projevila zájem i Policie ČR - Krajské ředitelství Libereckého kraje se záměrem vybudovat v areálu základnu pro Oddělení silničního dohledu. Projekt integrovaného výjezdového centra byl tedy rozšířen o dalšího partnera Policii ČR.

„Vyhotovená studie potvrzuje reálnost umístění nemovitostí všech tří partnerů na uvedený pozemek. Připravujeme dodatek ke Smlouvě o společném postupu z roku 2017, který rozšíří počet partnerů na čtyři subjekty o Polici ČR a Město Turnov. Dalším krokem pak bude vypsání společné veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace, na kterou Hasičskému záchrannému sboru přispěl Liberecký kraj částkou 3 miliony korun. Samotnou stavbu bychom chtěli spolufinancovat z IROP v rámci nového projektového období 2021-2027, kde očekáváme výzvu podporující budování infrastruktury IZS," vysvětlil plk. Zdeněk Borovička, náměstek krajského ředitele pro úsek ekonomiky a manažer projektu IVC.

Představení projektu Integrovaného výjezdového centra v Turnově<br />Autor: HZS Libereckého kraje Nová stanice HZS Libereckého kraje bude typu P3. Počítáno je s maximálním počtem 11 příslušníků na směnu. Součástí budovy budou garáže pro mobilní požární techniku, mycí box v samostatné části, věž na sušení hadic a venkovní hřiště pro fyzická přípravu. Uvnitř budovy pak budou například špinavé a čisté šatny, kuchyň, učebna pro odbornou přípravu, místnost, posilovna atd. Budova bude dominantou areálu zejména díky své velikosti a poloze ke komunikaci I/10.

Budova Zdravotnické záchranné služby je plánována pro deset zaměstnanců a čtyři výjezdová vozidla. V budově Krajského ředitelství policie Libereckého kraje je počítáno s 21 zaměstnanci a čtyři kusy dopravních vozidel. Celkové náklady na pořízení IVC činí přibližně 200 milionů korun.

V rámci představení projektu došlo k podpisu Memoranda o spolupráci při realizaci projektu Integrované výjezdové centrum Turnov, které podepsal statutární zástupce ředitele HZS Libereckého kraje plk. Jan Málek a ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Vladislav Husák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výjezdovou základnu ZZS na libereckém letišti čeká modernizace
V Hrádku, Frýdlantu a Jablonci vyrostou nové základny zdravotníků
V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
Výročí 50 let od založení slaví profesionální hasiči ze stanice Semily
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT