Přepeře dokázaly v Chlumci v závěru otočit výsledek

28.09.2021 11:02:53 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře jely na horkou půdu do Chlumce zopakovat výkon ze středečního pohárového utkání s ligovým Jabloncem. To se jim povedlo, když v závěru otočily výsledek ve svůj prospěch a vyhrály 3:2.

FK Chlumec nad Cidlinou - FK Přepeře 2:3 (2:1)

V úvodu utkání se Přepeře dostaly do tří šancí. V 1. minutě se po rychlé kombinaci Novotný, Hadoščok, Martan dostal k míči Novák, na jehož centr si naběhl Novotný. Obránce na malém vápně na poslední chvíli však nebezpečí odvrátil. V 5. minutě centroval z levé strany Bulíř, Hadaščok na malém vápně kolenem přestřelil. V 7. minutě Truksa dlouhým výkopem našel Hadaščoka, ten se ve vápně zbavil domácího Koubka, jeho střela levačkou na zadní tyč nebyla prudká neboť byl zezadu stažen. Rozhodčí Lerch rozpažil. I v tomto případě platilo nedáš - dostaneš. V 9. minutě chyboval hostující Kventsar, o míč ho oloupil Samek a střelou okolo Truksy otevřel skóre. O minutu později bylo srovnáno. Novotný našel křížným pasem Tvarohu, ten si míč zpracoval na prsa, ze dvou beků si udělal slalomové branky, přihrál na rozběhnutého Martana, který na rohu vápna udělal kličku. Jeho střelu šajtlí na zadní tyč Hadaščok placírkou srazil k druhé tyči - 1:1.

Ve 13. minutě opět zaúřadoval bývalý ligový rozhodčí Lerch, když si na hranici vápna vymyslel trestný kop pro domácí. Naštěstí střela Samka šla vysoko nad. Ve 25. minutě vystihl přihrávku domácích na půlce Pavlata, posunul dopředu na Bulíře, ale ten v přečíslení tři na dva zahnal Hadaščoka mimo střelecký prostor. Ve 27. minutě zahrávali domácí tři rohové kopy, ale nic z nich nevytěžili. Ve 29. minutě si na Žahourkův přetažený centr naběhl Krčál, ale Truksa jeho střelu z voleje vyrazil. Ve 30. minutě po odehrání míče sestřelil Jakab Knejzlíka, ovšem Lerch nechal hru pokračovat a domácí Bastin se sám před Truksou neprosadil. Ve 34. minutě zahrával Novák roh, odražený míč z hranice vápna poslal Janošík levačkou těsně nad. Ve 45. minutě zahrávali domácí roh, na centr si naskočil Labík a hlavou dal gól do šatny na 2:1.

Do druhé půlky šly Přepeře s cílem zvrátit výsledek, neboť nebyly horší než domácí celek. V 60. minutě Pavlata uvolnil ve vápně Bulíře, toho po střele skluzem dojel Koubek, Lerch opět nic. V 64. minutě poslal trenér Petřík na hřiště druhého útočníka Synka. V 67. minutě se domácí Labíkem dostali do šance, ale střela z levé strany šla nad Truksovu branku. V 70. minutě Martan hodil aut, Knejzlík přiťukl Novákovi a jeho střela z 10 metrů lízala pravou tyčku domácích. V dalších minutách bylo vidět, že domácí odcházejí fyzicky a Přepeřští začali ovládat hru. V 74. minutě Hadaščok od brankové čáry nalil Martanovi, ale jeho pokus domácí Mach chytil. V 76. minutě po faulu na Nováka zahrával Nesvadba přímý kop, ale střela se mezi tři tyče nevešla.

V 80. minutě Hadaščok uvolni ve vápně Novotného, ten si obhazoval obránce, který mu míč sebral rukou. Píšťalka zůstala sice opět němá, ale Novotný zabojoval, zmocnil se míče, obešel obránce a jeho přízemní centr prošel na zadní tyč, kde číhal Janošík, který si míč zpracoval a zavěsil na 2:2. Přepeře se nechtěly spokojit s bodem a dál domácí tlačily. V 86. minutě centroval z pravé strany Martan, Janošíkovu hlavičku brankář Mach chytil. V 88. minutě se k míči na vápně dostal Novák, jeho tečovaná střela těsně minula tyčku. V 89. minutě zachytil Novák přihrávku domácích, vysunul napravo Martana, ten se zbavil obránce a jeho centr Synek hlavou poslal nekompromisně do sítě - 2:3. Ve dvouminutovém nastavení domácím věnoval Lerch dvě standardky těsně před vápnem, ale hosté se ubránili.

„Utkání se hrálo ve vysokém tempu. V prvním poločase to bylo vyrovnané, ale od 65. minuty jsme na tom byli fyzicky lépe a začali domácí přehrávat, což vyústilo v otočení výsledku. Kluci ukázali, že na tom jsou dobře jak fyzicky, tak morálně. Zasloužené tři body," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 9. Samko, 45. Labík - 10. Hadaščok, 80. Janošík, 89. Synek. Rozhodčí: Lerch - Kvaček, Bednář, ŽK: 0:2. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - Tvaroha (17. Janošík), Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novotný - Martan, Bulíř (64. Synek), Novák - Hadaščok.