Přepeře doma navázaly na výhru z Jablonce a porazily i Kolín

20.09.2022 17:17:52 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotním deštivém dopoledni chtěly Přepeře proti Kolínu navázat na vítězství v Jablonci a naplno bodovat. To se jim nakonec povedlo díky výhře 3:1.

FK Přepeře - Sparta Kolín 3:1 (1:1)

Již ve 2. minutě se na levé straně uvolnil Bulíř a jeho pokus skončil na spojnici. V dalších minutách měli sice Přepeřští více míč na svých kopačkách a hosty do ničeho nepouštěli, ale do velkých šancí se nedostávali. Až ve 27. minutě si na Bulířův rohový kop naskočil nejvýše kapitán Nesvadba a hlavou poslal domácí do vedení 1:0. Ve 27. minutě vyslal Tvaroha na pravé straně rozběhnutého Martana, ten se zbavil obránce a jeho centr zcela osamocený Šulc poslal placírkou z šesti metrů nad. Ve 31. minutě si oba jmenovaní akci zopakovali a i tentokrát Šulc z voleje přestřelil. Ve 34. minutě si přebral míč na půlce Janošík, prošel až na vápna a jeho prudkou střelu levačkou vyrazil brankář s námahou na roh. Ten zahrával Bulíř, nejvýše vyskočil opět Nesvadba, ale tentokrát minul míč z jeho hlavy jen těsně tyčku. O minutu později se za domácí obranu dostal Fotr, jeho samostatný nájezd Truksa vyrazil, ale na dorážku téhož hráče byl krátký a tak byl stav 1:1. Do konce poločasu se již žádná šance neurodila.

Ve druhé půlce se obraz hry nezměnil. Přepeře byly lepší a dostávaly se do šancí. V 52. minutě centroval z pravé strany Martan, Pavlata hlavičkoval do protipohybu brankáře, ale ten se ještě stačil přemístit a těsně před čárou konečky prstů vytlačil míč na roh. V 54. minutě centroval do vápna Pavlata, k míči se dostal Synek, a ten z penalty vystřihl parádní nůžky, které jen těsně minuly branku hostí. V 56. minutě centroval z pravé strany Martan, ale hlavičku Šulce brankář hostí chytil. V 57. minutě opět unikl po pravé straně Martan, ale Bulíř centr nezužitkoval a z penalty přestřelil. V 62. minutě opět centroval Martan a Šulc na zadní tyči trefil jen boční síť. V 64. minutě se osmělili také hosté, když se po centru z levé strany dostal na penaltě ke střele Fotr, ale Knejzlík jeho pokus srazil na roh. V 67. minutě si Truksa poradil i se střelou Sodomy z 18 metrů. V 69. minutě vyvezl míč Tvaroha, na vápně našel Synka, který se uvolnil a střelu levačkou do šibenice brankář Otáhal vyškrábl na roh. V 79. minutě unikl po levém křídle Knejzlík, centrem našel na penaltě Synka, ten míč zpracoval, přistrčil proti noze Novákovi, jeho levačka se nemýlila a poslala míč pod břevno 2:1. V 88. minutě našel Pavlata rozběhnutého Vyčítala, který zatáhl míč po pravé straně a odcentroval. Na zadní tyči nabíhal Knejzlík, jenž s přehledem do protipohybu brankáře stanovil konečný výsledek 3:1.

„Kluci dnes podali výborný výkon a byli po celý zápas lepší. Od první minuty jsme šli za vítězstvím a zaslouženě máme tři body," hodnotil utkání za Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 25. Nesvadba, 79. Novák, 88. Knejzlík - 35. Fotr. Rozhodčí: Řeháček - Šůma, Bahník, ŽK: 2:2. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novotný - Martan (73. Novák), Bulíř (60. Vyčítal), Šulc (89. Gebert) - Synek (89. Bína).

Další kolo hrají Přepeře opět doma v sobotu 24. 9., kdy od 10.30 přivítají FC Hradec Králové B.